Polska gromi Gruzję

Piłkarska reprezentacja Polski U-21 rozgromiła Gruzję aż 5:0, w meczu eliminacyjnym do młodzieżowych mistrzostw Europy.

Mecz rozgrywany był na stadionie w Mińsku, a gospodarzami byli Gruzini, którzy ze względu na niestabilną sytuację polityczną nie mogą grać we własnym kraju.

Od pierwszych minut na nasiąkniętym wodą i błotem boisku lepiej radzili sobie podopieczni Andrzeja Zamilskiego i na przerwę schodzili prowadząc 1:0., po golu Kamila Glika. Jednak strzelecki festiwal Biało - Czerwoni rozpoczęli dopiero w końcówce meczu. W 74 minucie prowadzenie na 2:0 podwyższył będący na wypożyczeniu w Odrze Wodzisław, legionista Maciej Korzym. Swoje drugie trafienie zaliczył również obrońca Piasta Gliwice Kamil Glik (80 min), a 10 minut później na listę strzelców znów wpisał się Maciej Korzym. Wynik na 5:0 ustalił w doliczonym czasie gry Mateusz Cetnarski.

Niestety, Polacy już wcześniej stracili szanse awansu na MME.