Poniżej oczekiwań w II lidze

Zaledwie cztery punkty zdobyły trzy drużyny z regionu łódzkiego w dziewiątej kolejce drugiej ligi.
Niezwykle nieregularni są piłkarze Pelikana Łowicz. Dwa tygodnie temu przegrali z Wigrami Suwałki, w środę zremisowali z Kolejarzem Stróże, a wczoraj wygrali z ŁKS Łomża. Trener Bogdan Pisz zapowiadał przed niedzielnym meczem trzy zmiany w porównaniu z wyjściową jedenastką ze spotkania z Kolejarzem, ale poprzestał na dwóch. Do ataku wrócił Robert Wilk, który zastąpił Piotra Grzelczaka, a w drugiej linii w miejsce Tomasza Augustyniaka zagrał Andrzej Osowski. Zmiany niewiele jednak pomogły, bo gospodarze nadal mają problemy z wykorzystaniem okazji bramkowych. O wygranej Pelikana zadecydował więc stały fragment gry, a konkretnie rzut karny. W 37. min Radosława Stencla w polu karnym sfaulował Paweł Jurgielewicz, a skutecznym wykonawcą jedenastki był Michał Łochowski. Po zmianie stron gole z gry mogli zdobyć Przemysław Cichoń i Łochowski, ale obaj strzelali niecelnie. W meczu sędzia pokazał aż dwanaście żółtych kartek - pięć dla gospodarzy i siedem dla gości.

Pelikan Łowicz - ŁKS Łomża 1:0 (1:0)

Gol: Łochowski (37, karny)

Pelikan: Ludwikowski - Stefańczyk Ż, Michalski, Czerbniak Ż, Bojaruniec Ż - Osowski, Cichoń, Łochowski, Kozubek Ż (90. Gawlik) - Stencel Ż (72. Kowalczyk), Wilk.

Koniec serii Sokoła

Piłkarze Sokoła Aleksandrów sprawili niemiłą niespodziankę swoim kibicom. Po serii trzech zwycięstw przegrali u siebie ze słabiutkim Jeziorakiem Iława. Skazani na pożarcie goście, którzy nie wygrali wcześniej żadnego meczu na wyjeździe, od początku grali ostro, dokładnie, a do tego niezwykle skutecznie. Już w 35. min w dobrej pozycji strzeleckiej znalazł się Wojciech Figurski, który pokonał Dariusza Słowińskiego. Po zmianie stron piłkarze Sokoła próbowali strzelać z dystansu, często też zagrywali piłkę w pole karne rywali. Niestety Arkadiusz Świętosławski i Kamil Bartos uderzali bardzo niecelnie. Bardziej skuteczni byli goście, którzy po strzale Łukasza Harmacińskiego zdobyli drugiego gola. Gospodarze mogli przegrać wyżej, ale Słowiński obronił strzał Figurskiego z rzutu karnego. Sokół kończył mecz w dziesiątkę, bo w 85. min Przemysław Sztybrych został ukarany czerwoną kartką.

Sokół Aleksandrów - Jeziorak Iława 0:2 (0:1)

Gole: Figurski (35.), Harmaciński (79.).

Sokół: Słowiński - Golański, Brodecki, Ziółkowski, Wrzesiński (46. Gajewski) -

Grącki (61. Obi Uche), Turek, , Sztybrych, Olejniczak - Bartos (74. Kurstak), A. Świętosławski.

Remis z liderem

Piłkarze Concordii Piotrków po raz drugi z rzędu zremisowali. Tym razem podzielili się punktami z liderem tabeli. Spotkanie ze Startem Otwock rozpoczęło się od ataków gości, którzy już w pierwszej minucie po strzale Sebastiana Kęska mogli objąć prowadzenie. Uderzenie byłego ełkaesiaka było na szczęście niecelne. W rewanżu Hubert Górski próbował pokonać bramkarza Startu, ale piłka przeleciała obok bramki. Prawdziwe emocje zaczęły się dopiero w drugiej połowie. W 48. min uderzenie Łukasza Choińskiego jeszcze wybronił Rudak, ale po chwili skapitulował po strzale Jacka Kajtowskiego. Dziesięć minut później było jednak 0:2, a strzelcem gola był Krzysztof Kuźmińczuk.

Od tego momentu stroną atakującą byli gospodarze. Wprowadzony po przerwie Robert Spychała zagrał w pole karne do Górskiego, który zdobył kontaktowego gola. Również drugi rezerwowy - Mariusz Rachubiński - dał doskonałą zmianę. W 69. min jego strzał obronił jeszcze Dawid Bułka, ale minutę później bramkarz Startu był już bezradny.

Concordia Piotrków - Start Otwock 2:2 (0:0)

Gole: Górski (65.), Rachubiński (70.) - Kajtowski (49.), Kuźmińczuk (59.)

Concordia: Rudak - Szulc, Rączka, Moliński - Kukułka (46. Spychała), Stolarski (65. Rachubiński), Juszkiewicz, Raczyński, Jabłecki - Górski, Komar.

Pozostałe wyniki: Górnik Wieliczka - OKS 1945 Olsztyn 3:2 (Kisiel, Nowak, Jarosz - Aziewicz 2), Sandecja Nowy Sącz - Hetman Zamość 2:0 (Lewandowski, Bania), Przebój Wolbrom - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:2 (Mielec, Duda - Frańczak, Kanarski), Wigry Suwałki - Kolejarz Stróże 0:0, Okocimski Brzesko - Stal Poniatowa, Ruch Wysokie Mazowieckie - Nida Pińczów.