II liga piłkarska: remis KSZO jak porażka

Fatalna końcówka ostrowczan w Wolbromiu - zamiast pewnych trzech punktów, KSZO musi zadowolić się jednym. Nida ciągle bez punktu i gola na wyjazdach.
Przebój Wolbrom - KSZO Ostrowiec 2:2 (0:1)

Bramki: A.Mielec (71.), Duda (87.) - Frańczak (29.), Kanarski (64.)

Sędziował: Tomasz Garbowski (Kluczbork). Widzów: 700.

Przebój: Palczewski - Wdowik, Jurczyk Ż (67. Glanowski), Stemplewski, Mateusz Siedlarz - Lickiewicz, A. Mielec, Marcin Siedlarz (78. Duda), D. Mielec - Ankowski (90. Porębski), Rak.

KSZO: Kwapisz - Stachurski Ż, Kardas, Ciesielski Ż, Matuszczyk - Nogaj (85. Persona), Libić, Dziewulski, Frańczak Ż - Kanarski (90. Puchała), Pietrzak (78. Iheanacho).

W 64. min wydawało się, że jest po meczu. Wtedy w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Krystian Kanarski i z trzech metrów wepchnął piłkę do siatki. A że jeszcze w pierwszej połowie kapitalną akcję KSZO skutecznie wykończył Adrian Frańczak, goście prowadzili 2:0 i mieli tylko kontrolować wydarzenia na boisku. Ale nie umieli. Najpierw z zatrważającą łatwością kontaktowego gola zdobył Adrian Mielec, a na trzy minuty przed końcem spotkania wygranej i awansu na pozycję wicelidera pozbawił gości młodzieżowiec Sławomir Duda. Po zakończeniu spotkania wściekły był trener Andrzej Wiśniewski: - Ciśnie mi się na usta słowo, którego powinienem użyć, opisując sposób, w jaki ten mecz zremisowaliśmy. Ale pozostawię je w domyśle. Żal mi chłopaków, ale sami są sobie winni.

Ruch Wysokie Mazowieckie - Nida Pińczów 2:0 (0:0)

Bramki: Kobeszko (47. karny), Jakuszewski (85.)

Sędziował: Wojciech Sawa (Lublin). Widzów: 300

Ruch: Holewiński - Szczepanik, Bartkiewicz, Jurkowski Ż (70. Karwacki), Jagliński - Kołodziejczyk, Żaglewski, Kołłątaj, Trzaskalski - Kobeszko, Twardowski

Nida: Majcherczyk - Myca, Karpiński, Kupczyk, Głuc Ż CZ - Zaręba, Mika, Kołodziejczyk Ż, Kłos (61. Bisikiewicz) - Górski (78. Ciekalski), Kula (76. Kasza)

Nida rozegrała na boisku faworyzowanego Ruchu niezłe spotkanie, ale w decydujących momentach opuszczało ją szczęście. W 38. min po dośrodkowaniu Łukasza Miki w poprzeczkę trafiła główka Krystiana Zaręby, a na kwadrans przed końcem meczu wyczyn kolegi powtórzył Rajmund Kula. - Ogromna szkoda tych niewykorzystanych sytuacji, mogliśmy mieć niespodziankę - ocenił Henryk Boniszewski, kierownik Nidy. Skuteczniejsi byli gospodarze, a decydująca dla losów pojedynku była pierwsza bramka zdobyta tuż po przerwie. W polu karnym Nidy piłka trafiła w rękę jednego z pińczowian, a "jedenastkę" na gola zamienił Wojciech Kobeszko. Gości dobił w 85. min Tomasz Jakuszewski. Wcześniej czerwonym kartonikiem ukarany został filar obrony beniaminka Konrad Głuc.

Pozostałe wyniki meczów 9. kolejki:

Wigry Suwałki - Kolejarz Stróże 0:0;

Sandecja Nowy Sącz - Hetman Zamość 2:0 (1:0): Lewandowski (30.), Bania (48.);

Concordia Piotrków Trybunalski - Start Otwock 2:2 (0:0): Górski (65.), Rachubiński (70.) - Kajtowski (49.), Kuźmińczuk (59.);

Sokół Aleksandrów Łódzki - Jeziorak Iława 0:2 (0:1): Figurski (35.), Harmaciński (79.);

Górnik Wieliczka - OKS Olsztyn 3:2 (2:0): Kisiel (4.), Nowak (43.), Jarosz (57.) - Aziewicz dwie (70., 88.);

Pelikan Łowicz - ŁKS Łomża 1:0 (1:0): Łochowski (39. karny);

Okocimski Brzesko - Stal Poniatowa 2:3 (1:2): Szczoczarz (5.), Nowak (53. samobójcza) - Kazubski (40.), Olchawski (42. karny), Mazurek (85.).