Szuster ósmy na sześciodniówce

Miejsce Michała Szustera to najlepsza lokata kielczan na 83. Maxxis FIM International Six Days Enduro w okolicach Serres w Grecji. Cała czwórka dojechała jednak do mety uznawanych za jedne z najtrudniejszych na świecie zawodów.

Szuster na liczącej ponad tysiąc kilometrów trasie rajdu walczył w barwach reprezentacji Polski o drużynowe mistrzostwo świata. W stawce 26 państw bezkonkurencyjni byli, zdobywając World Trophy, Francuzi. Polacy zajęli dziesiątą lokatę.

Zawodnik Selfa indywidualnie wypadł nawet lepiej. Szuster w E1 wywalczył ósmą pozycję (z biało-czerwonych więcej - szóste miejsce w klasie E3 - osiągnął tylko Bartosz Obłucki z MK Olsztyn). Najlepsze wyniki mistrza Europy juniorów na 30 próbach terenowych to druga i dwie trzecie lokaty. Zgodnie z regulaminem sześciodniówki za całokształt zdobył złoty medal - są one przyznawane zawodnikom, którzy dojechali do mety z czasem maksymalnie do 10 proc. gorszym od zwycięzcy klasy. Także w reprezentacji i w klasie E1 jechał Łukasz Bartos z KTM-u Novi. Został sklasyfikowany na 37. miejscu i otrzymał srebrny medal zawodów.

Niemal w połowie stawki - na 39. pozycji spośród 74 ekip, które sklasyfikowano - uplasował się wśród zespołów klubowych kielecko-radomski KTM Novi Team Augustyn. Jego twórca, drużynowy mistrz świata sprzed 15 lat Ryszard Augustyn, zajął indywidualnie 35. pozycję w C3. Zasłużył tym wynikiem na brązowy medal, podobnie jak młodszy od niego o 31 lat szesnastolatek Rafał Bracik wśród zawodników ścigających się w C1. Ukończył rywalizację na 56. miejscu, oczko niżej był drugi z najmłodszych uczestników sześciodniówki jego rówieśnik i kolega z KTM-u Novi Szymon Frankowski.

W greckim sprawdzianie wystartowało 454 zawodników z całego świata, do mety nie dojechało 87.