Trzy punkty piłkarzy

Piątą porażkę w tym sezonie zanotowali piłkarze drugoligowego OKS 1945 - na wyjeździe przegrali 2:3 z Górnikiem Wieliczka. Olsztynianie wychodząc z szatni nie do końca potrafią się skupić, bo już po raz kolejny stracili bramkę w pierwszych minutach. Udział w golu dla rywali miał Marcin Witkowski, który zagrał na lewej obronie, choć jest to nominalny środkowy obrońca.

Jeszcze przed przerwą gospodarze dorzucili kolejną bramkę - po rzucie wolnym tym razem zawiedli środkowi defensorzy, a do piłkę do siatki rywali skierował Łukasz Nowak. W międzyczasie ekipa z Warmii i Mazur zmarnowała dwie sytuacje, a dokładnie Grzegorz Piesio i Paweł Łukasik (strzałem z dystansu). Górnicy na tym nie stanęli, zaś po faulu Radosława Stefanowicza w polu karnym arbiter podyktował jedenastkę. Obronił ją Daniel Iwanowski, który znów rozegrał dobry mecz, ale przy dobitce najskuteczniejszego zawodnika z grupy wschodniej - Daniela Jarosza - był bezradny. Od 70 minuty goście zaczęli przeważać. Prezent urodzinowy w postaci dwóch bramek sprawił sobie Tomasz Aziewicz, który obchodził w sobotę 26 urodziny. Po rzutach wolnych, wykonywanym przez Pawła Łukasika, dwukrotnie uderzył futbolówkę z głowy.

W następnym tygodniu olsztynianie zagrają u siebie z Kolejarzem Stróże.

Wielką radość swoim fanom sprawili natomiast piłkarze Jezioraka. Dosyć niespodziewanie wygrali z wyżej notowanym Sokołem Aleksandrów Łódzki 2:0. Dzięki trzem punktom zdobytym po raz pierwszy na wyjeździe podopieczni Marka Witkowskiego przesunęli się w tabeli o dwie pozycje wyżej.

Mecz nie mógł się lepiej rozpocząć dla gości, tyle, że Wojciech Figurski z rzutu karnego trafił prosto w golkipera Sokoła. Zrewanżował się 15 minut później, gdy wykorzystał podanie Łukasza Harmacińskiego. Po przerwie także Harmaciński wpisał się na listę strzelców, z linii końcowej boiska piłka nabrała takiej rotacji, że wpadła tuż przy słupku.

Kolejnym rywalem iławian będzie Sandecja Nowy Sącz.

OKS 1945: Iwanowski - Witkowski (71. Różowicz), Koprucki, Aziewicz, Stefanowicz - Ł. Wróblewski, Alancewicz (60. Płoszczuk), Michałowski, Piesio - Suchocki, Łukasik

Bi-es Jeziorak: Staniszewski - Zawadzki, Święcki, Roszkowski, Pietrasik, Drzystek, Dymowski, Zakierski, Roszkiewicz (56 Sedlewski), Harmaciński (86 Kolibowski), Figurski żółte kartki: Dymowski, Harmaciński, Zawadzki

Spotkania 9 kolejki

Górnik Wieliczka - OKS 1945 Olsztyn 3:2 (Kisiel 3, Nowak 43, Jarosz 56 - Aziewicz 70, 88)

Sokół Aleksandrów Łódzki - Jeziorak Iława 0:2 (Figurski 35, Harmaciński 79)

Przebój Wolbrom - KSZO Ostrowiec Św. 2:2 (A. Mielec 71, Duda 87 - Frańczak 29, Kanarski 65)

Wigry Suwałki - Kolejarz Stróże 0:0

Concordia Piotrków Tryb. - Start Otwock 2:2 (Górski 65, Rachubiński 70 - Kajtowski 49, Kuźmińczuk 59)

Sandecja Nowy Sącz - Hetman Zamość 2:0 (T. Lewandowski 30, Bania 49)

Okocimski Brzesko - Stal Poniatowa 1:2 (Szczoczarz 5 - Kazubski 40, Olchawski 43)

Pelikan Łowicz - ŁKS Łomża 1:0 (Łochowski 38k),

Ruch Wysokie Mazowieckie - Ponidzie Pińczów 0:0