Basler chce trenować Górnika!

PRZEGLĄD PRASY. Były reprezentant Niemiec i jedna z największych gwiazd Bundesligi lat 90. - Mario Basler chce zostać trenerem piłkarzy Górnika Zabrze - donosi "Przegląd Sportowy".
Basler bardziej niż ze swojej gry znany jest ze skandali. Do codzienności należało palenie papierosów w miejscach publicznych, picie alkoholu przed meczami czy bijatyki w klubach. Kiedyś skopał nawet chłopca do podawania piłek. Innym razem zdemolował jedną z monachijskich pizzeri, pobił kilku gości i groził policji. Jako trener wcale się nie uspokoił - atakował sędziów i wyzywał rywali.

40-letni Basler ma nikłe doświadczenie trenerskie. Pracował w trzecioligowym SSV Jan Regensburg, a obecnie jest asystentem w występującym w drugiej Bundeslidze TuS Koblenz. Niemiec sam zgłosił się do prowadzenia klubu z Zabrza, który poszukuje szkoleniowca po zwolnieniu Ryszarda Wieczorka. Niemiec miałby zarabiać przynajmniej 300 tysięcy euro rocznie.

- Zgłaszają się zagraniczni trenerzy, tylko tyle możemy powiedzieć - mówią władze klubu. Wśród potencjalnych następców Wieczorka wymieniani są także Marek Chojnacki, Ryszard Komornicki czy Adam Nawałka, ale kandydatem numer 1 jest Henryk Kasperczak. Podobno uzgodniono już pensję - milion złotych rocznie. Ostateczną decyzję klub podejmie do końca września.

Górnik: Może wróci Komornicki? »

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek » - reklama