Podolski dla "Bild": Jeśli moja sytuacja się nie zmieni, nie przedłużę kontraktu.

Łukasz Podolski w wywiadzie dla "Bild" wyraził niezadowolenie ze swojej sytuacji w Bayernie Monachium. Polak zapowiada, że jeśli nie będzie grał więcej to w zimie zmieni klub.
- Jeśli sprawy będą szły w tym kierunku w jakim idą obecnie, to nie. Nie podpiszę - powiedział w wywiadzie dla internetowego wydania "Bilda".

Piłkarz zagroził, że może opuścić klub z Bawarii w zimowym oknie transferowym. - Jeśli moja sytuacja się nie zmieni, trzeba będzie pomyśleć co zrobić w zimie - dodał.

Podolski zwykle pełnił rolę rezerwowego w poprzednim sezonie. Po objęciu zespołu z Bawarii przez nowego trenera Jurgena Klinsmanna liczył na częstsze występy, ale ciągle przegrywa walkę o miejsce w składzie z Mirosławem Klose i Lucą Tonim.

- Jest jasne, że jeśli dostanę oferty to byłoby głupotą nie zainteresować się nimi. Nie boję się wyjechać za granicę. Jest to jedna z możliwości - powiedział piłkarz i jednocześnie zaznaczył, że bierze też pod uwagę powrót do FC Koeln, w którym zaczynał karierę.

Podolski skrytykował również nowego szkoleniowca Bayernu, który otworzył mu drzwi do reprezentacji Niemiec gdy był jej trenerem w latach 2004 - 2006. - jestem rozczarowany sytuacją sportową w drużynie. Mam wrażenie, ze znajdujemy się w kole, które nieustannie się kręci - powiedział.