Sport.pl

Sprawdzian Szczypiorniaka w Ostrołęce

Memoriał Zbigniewa Majewskiego to kolejny test przed rozpoczęciem sezonu dla drugoligowego AZS-u UWM Szczypiorniak Olsztyn. Zawody, w których weźmie udział sześć drużyn, rozpoczną się w sobotę w Ostrołęce
Impreza ta odbywa się już po raz siódmy, a w tegorocznych zawodach rywalizować będą szczypiorniści z: AZS UWM Szczypiorniak Olsztyn, MOKS Słoneczny Stok Białystok, Wilanowia Warszawa, Czarni Regimin, Trójka Ostrołęka. Wystąpi też jeden trzecioligowiec TS Siemiatycze.

- Mam nadzieję, że nasze wyniki na tym turnieju będą już zbliżone do tych, które osiągniemy w lidze - mówi Karol Adamowicz, trener akademików z Olsztyna. - Do rozpoczęcia rozgrywek pozostał ponad miesiąc, sporo jeszcze musimy popracować, ale mimo to myślę, że uda nam się osiągnąć przyzwoity wynik.

Zmagania rozpoczną się w sobotę o godz. 9. W inauguracyjnym meczu olsztynianie zmierzą się z gospodarzami. Tego samego dnia AZS UWM zagra jeszcze z zespołami z Białegostoku i Warszawy, a dzień później z drużynami z Regimina i Siemiatycz.

- Zagadką jest dla nas rywal z Warszawy - dodaje Karol Adamowicz. - Drużyna ta wzmocniła się ostatnio starszymi, doświadczonymi zawodnikami, którzy wspierają młodzież. Nie wiemy również, co zaprezentują gospodarze. Natomiast z pozostałymi ekipami powinniśmy powalczyć. Wszystko wyjdzie jednak w praniu.

Do Ostrołęki pojedzie 18 zawodników Szczypiorniaka.

To będą kolejne mecze kontrolne akademików. Pod koniec sierpnia juniorzy Szczypiorniaka wzięli udział w międzynarodowym turnieju Karvina Cup wraz z zespołami m.in. z Czech, ze Słowacji i Estonii. Z kolei w zeszłym tygodniu olsztyńska drużyna przegrała z pierwszoligowym Jurandem Ciechanów 27:49.

Program zawodów

Sobota: AZS UWM Szczypiorniak - Trójka Ostrołęka (godz. 9), Czarni Regimin - Wilanowia Warszawa, TS Siemiatycze - Słoneczny Stok Białystok, Trójka - Czarni, TS Siemiatycze - Wilanowia, AZS UWM Szczypiorniak - Słoneczny Stok (13.35), Słoneczny Stok - Trójka, Wilanowia - AZS UWM Szczypiorniak (16.55), Czarni - TS Siemiatycze,

Niedziela: Trójka - TS Siemiatycze, AZS UWM Szczypiorniak - Czarni (9.55), Słoneczny Stok - Wilanowia, AZS UWM Szczypiorniak - TS Siemiatycze (11.45), Słoneczny Stok - Czarni, Trójka - Wilanowia