Siatkówka plażowa. Zdobył brąz na igrzyskach strażaków

Trzecie miejsce w światowych igrzyskach strażaków w siatkówce plażowej zajął Jacek Gawroński z Centralnej Szkoły PSP.

Częstochowianin w angielskim Liverpoolu grał w parze z zawodnikiem II-ligowej Bzury Ozorków Marcinem Sadeckim. Wywalczyli brązowe medale. - Igrzyska trwały trzy dni - mówi Gawroński, na co dzień pracownik Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie i zapalony siatkarz. - To był mój kolejny start w międzynarodowej imprezie siatkarskiej. Dotychczas zdobyłem na plaży cztery medale różnych imprez.

Polacy bardzo dobrze zagrali w rozgrywkach grupowych i z pierwszego miejsca awansowali do turnieju głównego. - Niestety w półfinale trafiliśmy tradycyjnie na bardzo mocnych zawodników z Jekaterynburga - dodaje Gawroński. - Mecz był bardzo zacięty. Rosjanie pokonali nas 2;1, 16:14 w tie-breaku. W meczu o brązowe medale pokonaliśmy 2:0 duet z Wenezueli. Złote medale zdobyli strażacy z Anglii, którzy w finale pokonali Rosjan.