SPORT W SKRÓCIE

Zostań trenerem

PIŁKA NOŻNA. Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej organizuje kurs na instruktorów futbolu. Pierwsze zajęcia odbędą się 3 października, a zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie okręgu przy ul. Chrobrego 52 - do 20 września. Koszt szkolenia wynosi 1200 zł. Kandydaci powinni być pełnoletni oraz posiadać co najmniej średnie wykształcenie i dobry stan zdrowia. Szczegółowe informacje dotyczące kursu pod numerem telefonu (048) 364 74 94.

Triumf na torze

KARTING. Jacek Włodarczyk z Automobilklubu Radomskiego wygrał klasyfikację generalną Pucharu Polskiego Związku Motorowego w klasie Easykart 100. Przed ostatnimi zawodami, które odbyły się na kartodromie w Suwałkach, radomianin miał sporą przewagę punktową nad pozostałymi rywalami. W dwóch wyścigach finałowych Włodarczyk zajął szóste i szesnaste miejsce, co wystarczyło do obrony pozycji lidera. Radomski automobilklub zajął ponadto w tej klasie drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, a obok Włodarczyka na tak wysoką pozycję zapracowali inni radomscy kierowcy - Filip Tokar i Jakub Pietrzyk.

Pojedzie do Belgii?

SIATKÓWKA. Atakujący Jadaru Radom Wojciech Żaliński nie trenuje z klubowym zespołem. Kibiców radomskiej drużyny od razu uspokajamy - zawodnik nie jest kontuzjowany, a otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski. Od poniedziałku ćwiczy zatem z wybrańcami selekcjonera Raula Lozano. Przypomnijmy: Polacy przygotowują się w Spale do barażowych pojedynków, które muszą rozegrać w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. Radomianin ma spore szanse na grę w dwumeczu, bowiem problemy zdrowotne zgłaszają inni zawodnicy na jego pozycji. Kontuzje, z którymi borykają się Mariusz Wlazły i Piotr Gruszka, mogą wykluczyć obu siatkarzy z gry z Belgami. Pierwszy mecz Polacy rozegrają w Antwerpii podczas najbliższego weekendu, natomiast rewanż odbędzie się w przyszłym tygodniu w Kędzierzynie-Koźlu.