Piłka nożna. Nasze drużyny prowadzą w czwartej lidze

Po zwycięstwie ze Spartą Zabrze częstochowska Victoria nadal prowadzi w tabeli IV ligi

- Niezła gra, zasłużone zwycięstwo - tak skomentował sobotnią wygraną Victorii trener Rafał Kuczera. - Konsekwentnie realizujemy swoje założenia.

Bramki: 1:0 Kuziorowicz (13.), 2:0 T. Stefanski (63.)

Victoria: Łukiewicz - Pasieka, Maciejewski (80. Zamorowski), Załucki, Ojczyk, Piwiński, Psonka, Kuziorowicz (75. Zgrzebny), Tomczyk (71. Ścisłowski), R. Stefański, T. Stefański (70. Ozga).

Pojedynek Włodara z MKS-em Myszków nie dostarczył spodziewanych emocji. Przeżywająca trudne chwile drużyna gości (zespół opuścił trener Andrzej Wróblewski) do 85. minuty stawiała czoła gospodarzom, mając nawet ciekawe sytuacje. Dobra dyspozycja Dominika Kaprala uchroniła Włodara przed stratą gola. - Ostatnio dwa razy przegraliśmy z Myszkowem, dlatego chcieliśmy się zrewanżować - mówi trener Włodara Jacek Maciński. - Pierwsza połowa należała do nas. W drugiej przez około 30 minut inicjatywę przejął Myszków.

Bramka: 1:0 Skwarczyński (85.)

Włodar: Kapral - Susek, Gębicz, Sneka (46. Dynus), Żurawiecki, Skwarczyński, Kowalczyk (55. Krzyczmanik), Kurpios, M. Kowalski (70. Malinowski), B. Kowalski (60. A. Wiśniowski), Kyzioł.

MKS: Wilk - Jarosz, Zawrzykraj, Majchrzak, Krawczyk, Błaszczyk, Szlęzak (60. Bojda), Sołtysik, Kozłowski, Leszczyński, S. Gruszka.

- Atmosfera jest dobra, bo nadal jesteśmy niepokonaną drużyną - mówi trener Zielonych Janusz Kościelny. - Chcemy wygrywać, bo wiemy, że każda passa się kiedyś skończy.

Bramki: 1:0 Przybyłka (25.), 2:0 Piech (63.)

Zieloni: Koturalski - Cichor, Cupiał, Hampf, Piech (80. Kaczmarek), Nalepa, A. Lamch, Wiklak, Kubik (86. Kulas), Zachara (73. Michał Lamch), Przybyłka (65. Sobota).

Po dwóch bramkach Norberta Palacza Unia Rędziny zdobyła pierwsze punkty w lidze pokonując ŁTS Łabędy. - Cieszą punkty i zwycięstwo na wyjeździe - mówi trener Jan Spychalski. - Mieliśmy też karnego przy stanie 0:0, ale piłka trafiła w słupek.

Bramki: 0:1 Palacz (31.), 0:2 Palacz (56.), 1:2 (75.)

Unia: Cyruliński - Król, Pitner, Kijak, Wąsek, Staniec, Pidzik, Kawecki, Operacz, Komorowski (88. Derda), Palacz (78. Wolko).

Olimpia Truskolasy 1 (1)

Wyzwolenie Chorzów 0

Bramka: 1:0 Świtała (24.)

Olimpia: Politański - Konieczko, G. Krawczyk, P. Ogłaza, Lechowski, Hyra (65. Błaszczykowski), Nowiński (58. Ł. Krawczyk), Berdys (75. Zalewski), Kubacki, Świtała (88. Brzęczek).

Inne mecze: Źródło Kromołów - Victoria Jaworzno 2:1, Górnik Mysłowice - Górnik MK Katowice 1:1, Sarmacja Będzin - Slavia Ruda Śląska 2:1.