Zwycięstwo Starodubcewa

W niedzielę zakończył się Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny. Była to już 22. impreza pod tym hasłem. Zawody zdominowali Ukraińcy.
Impreza była podzielona na cztery etapy. Pierwszy z nich odbył się w czwartek. Zakończenie wyścigu odbyło się wczoraj na zamojskim Rynku Wielkim. Ostatni, niedzielny etap stanowiło 15-kilometrowe kryterium uliczne. Każdy uczestnik po przekroczeniu linii mety otrzymał pamiątkowy medal. Bieg ukończyło 141 zawodników i zawodniczek.

Wśród mężczyzn zwyciężył Ukrainiec Wiktor Starodubcew, który ma na swoim koncie mistrzostwo swego kraju w maratonie. W kategorii kobiet najszybsza była rodaczka Starodubcewa Swietłana Stanko.

Najstarszym uczestnikiem zawodów był 75-letni Jan Morawiec z Łodzi, który na 88 startujących mężczyzn zajął 68. miejsce.

Bieg jest organizowany dla upamiętnienia akcji wysiedleńczej z czasów II wojny światowej, podczas której w latach 1942-1943 od rodziców oderwano 30 tys. dzieci. 10 tys. z nich zostało zamordowanych lub zmarło.

Głównym organizatorem imprezy jest Tomasz Lizut, dyrektor OSiR w Zamościu.