Pierwsza porażka Budowlanych

Rugbiści Budowlanych Blach Pruszyński przegrali z Posnanią 17:25. - Kilku zawodników przeszło obok meczu - twierdzi Marcin Chudzik, menedżer Budowlanych.
Podopieczni trenera Mirosława Żórawskiego pojechali do Poznania w bardzo osłabionym składzie. Z powodu kontuzji nie mogli zagrać m.in. Tomasz Stępień, Maciej Maciejewski, Łukasz Żórawski, Dariusz Kaniowski, Michał Zych, Sebastian Łuczak, Krzysztof Szulc oraz Sławomir Kiełbik. Dwaj ostatni w meczu z Ogniwem Sopot naderwali więzadła krzyżowe w kolanach. I wszystko wskazuje na to, że czeka ich pół roku przerwy w grze. Jednak mimo osłabień, faworytem meczu w Poznaniu byli Budowlani. I początek spotkania wcale nie wskazywał na to, że łódzka drużyna zaliczy w sobotę pierwszą porażkę w sezonie. Do przerwy prowadziła nawet 12:9. Jednak w drugiej części gry goście popełniali fatalne błędy, które wykorzystywali poznaniacy. W dodatku podopieczni Żórawskiego nie radzili sobie ze stałymi fragmentami gry. Tomasz Grodecki na trzy próby podwyższenia wykorzystał tylko jedną i w dodatku przestrzelił rzut karny. - Tak naprawdę losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich minutach - opowiada Chudzik. - Zabrakło nam koncentracji. Poza tym widać było, że kilku zawodników nie dało z siebie wszystkiego.

Posnania Poznań - Budowlani 25:17 (9:12)

Punkty: Pabjańczyk, Niedźwiecki, Kozakiewicz po 5, Grodecki 2

Budowlani: Sachrajda, Szyburski, Królikowski, Karpiński, Ławski, Andrzejczak, Maros, Niedźwiecki, Pabjańczyk, Grodecki, Zamerski, Gomulak, Dułka, Milczak, Kozakiewicz