Zwycięstwo na koniec przygotowań, w sobotę startuje sezon

Traveland Społem pokonał pierwszoligowego Juranda Ciechanów 41:33. Spotkanie, które odbyło się w Ostródzie, było ostatnim sparingiem olsztyńskiego zespołu przed rozpoczęciem ekstraklasy
Początkowo olsztynianie mieli się zmierzyć w towarzyskim dwumeczu z Wisłą Płock, ale wielokrotny mistrz kraju zrezygnował z rozegrania spotkań. ,,Zastąpił" go Jurand Ciechanów, piąta drużyna pierwszej ligi. - Wynik nie jest dla nas najważniejszy, chodzi nam tylko o przećwiczenie pewnych fragmentów gry, które będą nam przydatne za tydzień, w meczu ligowym z MMTS-em Kwidzyn - mówił przed pojedynkiem Edward Strząbała, trener Travelandu Społem.

Olsztyński zespół bardzo dobrze rozpoczął spotkanie z Jurandem. Po kilkunastu minutach prowadził już 15:9, do przerwy jednak gra się wyrównała (Traveland wygrywał tylko 18:16). Na początku drugiej połowy pierwszoligowiec doprowadził do remisu 25:25. Ostatecznie podopieczni Edwarda Strząbały wygrali 41:33. Traveland był również górą w trzeciej, dodatkowej partii meczu - w trwającej kwadrans dogrywce olsztynianie zwyciężyli 10:6.

To ostatni sprawdzian Travelandu Społem przed rozpoczęciem kolejnego sezonu w ekstraklasie. W pierwszej kolejce zmierzy się na wyjeździe z MMTS-em Kwidzyn (spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 6 września). Wcześniej jednak drużyna oraz sztab szkoleniowy spotkają się z kibicami. Prezentacja zespołu odbędzie się w CH Alfa (al. Piłsudskiego 16), na scenie obok fontanny. Początek we wtorek o godz. 16. W programie: prezentacja zawodników i sztabu szkoleniowego, konkursy z nagrodami, sesje zdjęciowe i autografy dla kibiców. Dzień później Traveland odwiedzi olsztyński ratusz.

Dotychczasowe sparingi Travelandu

Olsztynianie z: Vive Kielce 26:40, AZS-em AWFiS Gdańsk 42:34 i 28:36, Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 23:28, MMTS-em Kwidzyn 22:26, Żemitijosem Kłajpeda 36:30, Sviesą Wilno 27:24, Granitasem Kowno 31:31 i Jurandem Ciechanów 41:33