US Open. Radwańska jak burza przechodzi do IV rundy. Teraz siostry!

Agnieszka Radwańska w imponującym stylu awansowała do IV rundy wielkoszlemowego US Open. W sobotę pokonała Słowaczkę Dominikę Cibulkovą 6:0, 6:3.
Cyborg, czyli z kim może zagrać Radwańska? - blog »

Polka wyszła na kort bardzo skoncentrowana. Po zaledwie 20 minutach miała na koncie dwa przełamania i prowadziła 4:0. Cibulkova ruszała się wolno, spóźniała start do piłki, odbijała krótkie piłki. Po nich Polka szła do siatki i na siedem takich prób w pierwszym secie skończyła udanie aż sześć. Także w popełnionych niewymuszonych błędach przewaga Radwańskiej była statystycznie bardzo widoczna - tylko 4 na koncie Polki, trzy razy więcej po stronie rywalki. Dodajmy do tego trzy asy i obraz pogromu jest całkowity.

Słowaczka zerwała się do walki w ostatnich gemach seta, ale nie dała rady uchronić się przed porażką do zera. W 31 minut.

Taki rezultat w pierwszej partii mógł cieszyć i być pewnym zaskoczeniem, bo w porównaniu do rywalek z pierwszych rund, Cibulkova jest tenisistką dużą bardziej znaną i lepsza po prostu. Choć w wielkim szlemie dochodziła co najwyżej do III rundy i to na ceglanych kortach w Paryżu, to jednak w tym sezonie potrafiła przejść kilka rund w prestiżowym turnieju w Miami chociażby i awansować do pierwszej 20. rankingu WTA (w Nowym Jorku była rozstawiona z 18.)

Zaskoczona musiała być też nasza tenisistka, bo podobnie jak w meczu z Kolumbijką Marianą Duque Marino, przespała początek drugiego seta. Cibulkova wygrała pierwszego gema, potem drugiego i był remis 2:2. Później obie tenisistki wygrywały swoje podanie, aż do stanu 4:3. Polka w bardzo szybkim gemie przełamała po raz czwarty w meczu rywalkę i po chwili zakończyła spotkanie.

Teraz przed Radwańską ciężkie zadanie, ważny egzamin, a może nawet dwa... W poniedziałek w walce o ćwierćfinał zmierzy się z Venus Williams (pokonała Alonę Bondarenko z Ukrainy). A potem, ewentualnie, zmierzy się z siostrą Venus - Sereną (gra w sobotę późnym wieczorem polskiego czasu), z która już dwukrotnie w tym roku przegrała i to boleśnie na Wimbledonie i w Berlinie. Pokonanie dwóch sióstr Wiliams, obecnie będących w wybornej formie i awans do półfinału US Open, byłby dla Agnieszki i polskiego tenisa największym sukcesem.

Radwańska postara się odbudować zaufanie kibiców »