Mecz Brazylii na MŚ 2006 był ustawiony?

Niemiecki tygodnik Der Spiegel podał, że mecz Brazylia - Ghana na mundialu w Niemczech (2006) mógł być zmanipulowany przez grupę bukmacherską.
Hoffenheim, czyli bogaty sen o Bundeslidze »

Zdaniem Der Spiegel, wielkie sumy pieniędzy zostały postawione na przynajmniej dwubramkowe zwycięstwo Brazylii. Ostatecznie w tym spotkaniu padł wynik 3:0 dla Canarinhos. Brazylia awansowała do ćwierćfinału, gdzie przegrała z Francją.

Informacja na temat manipulacji, dotarła do niemieckiej gazety od kanadyjskiego dziennikarza śledczego Declana Hilla, którego ksiązka o sportowym bukmacherstwie wychodzi w Niemczech za tydzień.

Hill również twierdzi, że dwa mecze Bundesligi w sezonie 2004/2005 były ustawione przez Malezyjczyka Williama Bee Wah Lima, który został skazany na dwa lata i pięć miesięcy więzienia przez frankfurcki sąd.

Niemiecki futbol przeżywał największy kryzys w 2004 roku, kiedy sędzia Robert Hoyzer przyznał się do przyjęcia 70 000 euro łapówki, W zamian za to, miał "wypaczyć" wyniki 23 spotkań, głównie drugiej i trzeciej ligi. Miało to mieć miejsce pomiędzy 10 kwietnia a 3 grudnia 2004 roku.

Bogata Bundesliga w natarciu »