Sport.pl

Krzysztof Ignaczak kontuzjowany

SIATKÓWKA. Libero Asseco Resovii i reprezentacji Polski, Krzystof Ignaczak w przyszłym tygodniu podda się artroskopii kolana i przez 2-3 tygodnie będzie wyłączony w treningów.


"Igła" urazu doznał podczas występu na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i po powrocie do kraju został wysłany na konsultacje, po których lekarz skierował go na zabieg, który zaplanowano na najbliższy wtorek. Oznacza to, że Ignaczak nie zagra w dwumeczu w ramach kwalifikacji do mistrzostw Europy, w którym Polacy zmierzą się z Belgią. Według opinii lekarzy "Igła" powinien wrócić do treningów po 2-3 tygodniach, w zależności od przebiegu rehabilitacji.

- Strachu żadnego nie ma, bo mamy w drużynie zawodników, którzy mogą zastąpić Krzyśka na treningach i w sparingach. Zresztą zastępują go już teraz - mówi Bartosz Górski, wiceprezes Asseco Resovii. - Na pierwszy mecz ligi będzie na pewno gotowy do gry - dodaje. Ignaczak powinien jednak zagrać już pod koniec września w memoriale im. Zdzisława Ambroziaka. - Wcześniej i tak by do nas nie dołączył, bo grałby z reprezentacją - twierdzi wiceprezes Górski.

Tymczasem nadal można kupować karnety na mecze rzeszowskich siatkarzy w nowym sezonie. Kasy hali na Podpromiu w przyszłym tygodniu będą otwarte w godz. od 14 do 17. Wcześniej można też dokonać rezerwacji miejsca na stronie www.resoviassa.pl. - Przypominamy jednak o obowiązku odbioru karnetów do 48 godzin, bo gdy się tego nie zrobi, miejsca zostają uwolnione - mówi Bartosz Górski. Szczegóły rezerwacji karnetów można znaleźć na stronie www.resoviassa.pl.