Czwartek szczęśliwy dla Polaków... i Duńczyków

Caroline Wozniacki i Marcin Matkowski pokonali 6:0, 6:4 Shahar Peer oraz Paula Hanleya i awansowali do drugiej rundy konkurencji gry mieszanej wielkoszlemowego US Open. Był to trzeci czwartkowy mecz, w którym zwycięstwo odniósł reprezentant Polski. Wcześniej wspomniana Wozniacki triumfowała razem z Martą Domachowską w meczu gry podwójnej, a Agnieszka Radwańska przeszła do trzeciej rundy gry pojedynczej.

Spotkanie na korcie nr 9 trwało zaledwie 48 minut. Błyskawiczny przebieg miała zwłaszcza pierwsza partia, w której Matkowski i Wozniacki dobrze serwowali i returnowali. Ostatecznie nie dali przeciwnikom ani jednego możliwości przełamania, a sami odnotowali dwa breaki. Przez nieco ponad kwadrans wywalczyli seta, nie tracąc żadnego gema. W drugiej odsłonie Peer i Hanley doszli do wniosku, że żarty się skończyły i nawiązali walkę. Dunka i Polak mieli mnóstwo szczęścia, bowiem rywale nie potrafili zdobyć przewagi przełamania, a o losach seta zadecydował jeden z pięciu breaków, jakie do dyspozycji mieli Wozniacki i Matkowski. Wynik seta to 6:4.

Kolejnymi rywalami "naszej" pary będą rozstawieni z numerem pięć Cara Black (liderka rankingu deblistek) i Leander Paes.

Caroline Wozniacki, której rodzice są Polakami, urodziła się i reprezentuje Danię. W tegorocznym US Open startuje w trzech konkurencjach. W grze pojedynczej pokonała Ahshę Rolle i Marię Elenę Camerin, znajdując się w trzeciej rundzie. W grze podwójnej awansowała do drugiej rundy, partnerując Marcie Domachowskiej. Podobnie w grze mieszanej, gdzie jej partnerem jest również reprezentant Polski. Caroline to obecnie najlepsza tenisistka swojego kraju. Dzięki niej Dania nie odnotowała jeszcze żadnej porażki w tegorocznym US Open (uwzględniając turnieje główne).

Marcin Matkowski wraz z Mariuszem Fyrstenbergiem odpadli już w pierwszej rundzie turnieju debla mężczyzn, choć byli tam rozstawieni z wysokim, ósmym numerem.

"Frytka" również startuje w grze mieszanej, a jego partnerką jest Rosjanka Jelena Wiesnina. W pierwszym meczu zagrają z Zi Yan i Markiem Knowlesem (numer 7).

Pierwsza runda miksta:

C. Wozniacki, M. Matkowski (Dania, Polska) - S. Peer, P. Hanley (Izrael, Australia) 6:0, 6:4