Sport.pl

Porażka szczypiornistów AZS w Ciechanowie

AZS UWM Szczypiorniak Olsztyn przegrał sparing z pierwszoligowym Jurandem Ciechanów 26:42
Olsztynianie przed dwoma dniami zakończyli zgrupowanie w czeskiej Karvinie (zespół pracował tam nad taktyką i techniką), dlatego Karol Adamowicz, trener drużyny, obawiał się o wyniki tej konfrontacji. - Nie wiem, jak nam wyjdzie ten mecz - mówił trener drugoligowca na łamach wtorkowej ,,Gazety". - Jurand gra przecież w pierwszej lidze [w minionym sezonie zajął szóste miejsce - red.], a my na tym meczu spotkamy się po raz pierwszy od zakończenia zgrupowania.

Pojedynek w Ciechanowie trwał 60 min, czyli tyle samo, ile ligowe spotkanie, podzielony był jednak na trzy części - po 20 minut każda. - Nie graliśmy na 100 procent swoich możliwości, ponieważ chłopcy obawiali się, by nie nabawić się do kontuzji - mówi Karol Adamowicz. - Na dodatek na miejscu okazało się, że mam do dyspozycji tylko ośmiu zawodników, ponieważ część się rozchorowała, inni gdzieś powyjeżdżali.

Teraz olsztyńską drużynę czekają jeszcze sparingi m.in. z AZS-em Gdańsk i Czarnymi Regimin (wkrótce powinny być znane terminy tych spotkań). Akademicy wezmą również udział w turnieju drugoligowców w Ostrołęce (5-7 września).

Olsztynianie ligowy sezon rozpoczną 4 października. Na wyjeździe zagrają z Energetykiem Gryfino.