Od piątku WKKW w Sopocie

Zbliżają się trzy dni, w których miłośnicy najbardziej efektownych konkurencji konnych będą mieli powody do świętowania. Od piątku do niedzieli na sopockim hipodromie odbędą się bowiem zawody WKKW.


Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego to niezwykła, coraz modniejsza w ostatnich latach konkurencja. Jest jedną z trzech olimpijskich dyscyplin jeździeckich (dwóch polskich zawodników wzięło udział w zawodach WKKW na olimpiadzie w Pekinie). Podczas trzech dni zawodów będzie można oglądać najlepszych polskich jeźdźców na doskonale wyszkolonych koniach. Ponieważ system przyuczania konia do takiej imprezy jest bardzo długi i trudny, w konkursie tej rangi mają prawo startu minimum siedmioletnie konie. Ich zgranie wraz z ujeżdżającym musi być poparte wieloma startami.

Pierwszego dnia zawodów, w piątek, podczas konkursu ujeżdżenia będzie można przekonać się naocznie, jak wielką harmonię jeźdźca z koniem można osiągnąć dzięki treningom. Dzień później przyjdzie czas na cross - próbę wytrzymałości konia i prawdziwy sprawdzian poziomu jego wyszkolenia, rozgrywany w urozmaiconym terenie z przeszkodami, czyli konkurencja najbardziej widowiskowa. Ostatniego dnia zawodów, w niedzielę, uczestnicy zawodów przeniosą się na parkur - skoki przez przeszkody, gdzie nawet lekkie potrącenie powoduje zrzutkę i punkty karne. Konkurencje każdego dnia rozpoczną się o godz. 10, a zakończą o godz. 17. Wśród uczestników zobaczymy olimpijczyka z Pekinu - Pawła Spisaka.

Ostatniego dnia imprezy poza zmaganiami sportowymi zaplanowano także piknik rodzinny, a w nim zabawy, konkursy oraz wystawę motoryzacyjną.