W sobotę popłyną dookoła molo

W najbliższą sobotę odbędzie się drugi i ostatni w trakcie tegorocznych wakacji wyścig pływacki dookoła mola Timex Cup 2008 pod Patronatem Prezydenta Sopotu. Organizatorem imprezy jest sopocki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.


Start zaplanowano na godz. 12 (przy molo od strony Łazienek Południowych, meta tradycyjnie od strony Łazienek Północnych). Zapisy na imprezę odbywać się będą od godz. 10 w barze Rybitwa (przy Grand Hotelu). Długość trasy wynosi 1200 metrów.

W inauguracyjnym wyścigu wystartowało 129 uczestników, a najszybszymi okazali się Anna Kwiatkowska (MOSiR Sopot) wśród kobiet oraz Wojciech Rząsa (AZS AWFiS Gdańsk) wśród mężczyzn.

Możliwość organizacji drugiego wyścigu (16 sierpnia) storpedowała pogoda. Wiatr, który wiał z siłą od 6 do 4 w skali Beauforta, uniemożliwił bezpieczne przeprowadzenie wyścigu.

Na szczęście prognozy na najbliższy weekend są bardzo dobre i nic nie powinno przeszkodzić amatorom pływania. Ponieważ do końcowej klasyfikacji brane są pod uwagę punkty zdobyte w dwóch imprezach, emocje sportowe są zagwarantowane.

Po zakończeniu rywalizacji odbędzie się ceremonia wręczenia nagród dla najszybszych w wyścigu oraz za tegoroczny cykl. Wszyscy na mecie otrzymają pamiątkowe medale i wezmą udział w losowaniu nagród, m.in. zegarków od głównego sponsora imprezy. Regulamin znajduje się na stronie www.mosir.sopot.pl

Imprezę wspierają firmy: Timex, Ziaja, Samsung i U7.

Przypomnijmy, że Timex Cup odbywa się nieprzerwanie od 2003 roku. Impreza ma dwie edycje: letnią - wyścigi pływackie dookoła molo oraz zimową - biegi przełajowe na plaży w Sopocie.