Wielka gala u Budowlanych

Pokazowy mecz z byłymi gwiazdami ligi szkockiej - to jedna z wielu atrakcji, jaka jest przygotowywana dla łódzkich kibiców na obchody dwóch jubileuszów Budowlanych.
W tym roku klub z ul. Górniczej obchodzi 60-lecie istnienia. Wiodącą sekcją w Budowlanych jest rugby, która powstała 40 lat temu. Z okazji dwóch okrągłych jubileuszów szefowie łódzkiego klubu, a także jego główny sponsor Dombank, szykują się do zorganizowania wielkiej gali rugby, która zaplanowana jest na 4 października. - Liczymy na przyjazd byłych gwiazd ligi szkockiej i rozegranie pokazowego meczu pomiędzy naszą drużyną a Edynburgiem - mówi Marcin Chudzik, menedżer Budowlanych. - Czekamy tylko na ostateczne potwierdzenie ze Szkocji. Wstępne zainteresowanie z ich strony już jest. Jeśli wszystko uda się załatwić, to kibice zobaczą znakomite widowisko.

Według wstępnych planów pokazowe spotkanie ma się rozpocząć o godz. 13, zaś dwie godziny później na boisko przy ul. Górniczej wybiegną reprezentacje Polski i Ukrainy, aby rozegrać pierwszy oficjalny mecz w ramach rozgrywek FIRA-AER dywizji 2A (trzecia szóstka na świecie). W kadrze trenera Tomasza Putry duże szanse na występ ma aż sześciu zawodników Budowlanych. To Michał Królikowski, Piotr Karpiński, Artur Maros, Łukasz Żórawski, Tomasz Stępień i Piotr Grodecki, a także trzech rugbistów, którzy w poprzednim sezonie grali w drużynie z ul. Górniczej: Kamil Bobryk, Krzysztof Hotowski (obaj występują we francuskiej Federal 1) oraz Marek Mirosz (Pogoń Siedlce). Relacje na żywo z obu spotkań przeprowadzi telewizja Polsat.