Ivan Turina bramkarzem Lecha

Tuż po podpisaniu trzyletniego kontraktu z Lechem Poznań chorwacki bramkarz Ivan Turina powiedział, że interesuje go nie tylko wywalczenie sobie miejsca w bramce "Kolejorza", ale też awans z nim do Ligi Mistrzów i powrót do reprezentacji swojego kraju. Poznański klub wykupił bramkarza z greckiej Skody Xanthi.
Niespełna 28-letni Turina to były zawodnik m.in. Dinama Zagrzeb, wybrany w 2006 r. na najlepszego bramkarza ligi chorwackiej. Ma świetne warunki fizyczne (197 cm wzrostu) i niemałe umiejętności, które wychwalał trener bramkarzy Lecha Józef Młynarczyk. Szkoleniowiec poznaniaków Franciszek Smuda ocenił niedawno, że Turina to "kawał piłkarza", a to może oznaczać, że już niedługoe Chorwat zajmie miejsce Krzysztofa Kotorowskiego między słupkami bramki Lecha. Wkrótce nowy zawodnik zostanie zgłoszony do ekstraklasy i Pucharu UEFA. Będzie mógł zagrać w następnej rundzie europejskich rozgrywek.

Od 1 września w Lechu znów zobaczymy Piotra Jacka. Ten wychowanek i były pomocnik "Kolejorza" będzie prowadził indywidualne zajęcia z najzdolniejszymi młodymi zawodnikami poznańskiego klubu.