Przemysław Tarnacki mistrzem Polski

Sopocka załoga Tarnacki Racing w składzie: sternik Przemysław Tarnacki oraz Łukasz Wosiński, Marcin Banaszek i Przemysław Płóciennik została mistrzami Polski w match racingu, pokonując w finale 3:0 załogę Marka Stańczyka.

W zawodach, które odbywały się na Zatoce Gdańskiej, wzięło udział dziewięć najwyżej sklasyfikowanych w Pucharze Polski załóg.

Czytaj pozostałe doniesienia z aren Trójmiasta w rubryce Sport

Mistrzostwa Polski w match racingu rozgrywano przy niemal idealnej pogodzie: lekkim wietrze nieprzekraczającym 6 węzłów oraz pięknej, słonecznej pogodzie. W finale regat meczowych znalazły się faworyzowane wcześniej załogi Marka Stańczyka oraz Przemysława Tarnackiego. W pojedynku o trzecie miejsce zmierzyły się załogi Artura Pomorskiego i Zuzanny Gładysz. W wielkim finale załoga Przemysława Tarnackiego pokonała swoich rywali 3:0, tym samym detronizując zeszłorocznych mistrzów Polski. Walka o trzecie miejsce była bardziej wyrównana i zakończyła się wynikiem 2:1 dla załogi Artura Pomorskiego, która w ten sposób zdobyła brązowy medal.

Sopockie regaty odbyły się na flocie sześciu identycznych jachtów pełnomorskich klasy Diamant 3000 z czteroosobową załogą i ponad 160 m kw. żagli.