Mistrz Polski z Ostródy

Część motocyklistów skończyła tegoroczne zmagania w mistrzostwach Polski (klasy 85, 125, 125 junior, pow. 175 cc). O udanym sezonie może mówić Łukasz Kurowski
Reprezentant Drwęcy Ostróda zdominował klasę MX2 i jak się okazało, w siedmiu rundach okazał się bezkonkurencyjny. Nieco gorzej poszło Kurowskiemu w miniony weekend we Wschowie, gdzie zajął dopiero 10. pozycję.

Jeszcze jedną rundę do rozegrania mają motocykliści z klasy 65 cc. Co prawda z tytułu mistrza może się już cieszyć Maciej Więckowski (z Lublina), z kolei Michał Krech z wicemistrzostwa. W Człuchowie zawodnik Motoklubu Olsztyn ponownie był drugi. Najpierw zajął trzecie miejsce, następnie uplasował się o jedną pozycję wyżej. W klasyfikacji generalnej ma 54 pkt straty do Więckowskiego i 69 przewagi nad trzecim zawodnikiem. Bardzo dobrze w minionych zawodach spisał się także Kacper Kozłowski (MK Jasam Lidzbark Warmiński), który uplasował się na najniższym stopniu (odpowiednio czwarty i trzeci) i w generalce jest siódmy.

We Wschowie nie zabrakło także reprezentantów Warmii i Mazur w innych klasach. W MX2 junior siódmy był Jędrzej Żuralski z Lidzbarka Warm., który w klasyfikacji generalnej znajduje się na dziewiątej pozycji. Z kolei jego klubowy kolega Adrian Piłat dojechał do mety jako 12. W tej samej klasie najwyżej znajduje się Dawid Sierociński z Drwęcy - jest ósmy.

Dobre starty w mijającym sezonie zaliczył także Fabian Szymański (Lidzbark Warm.) w klasie MX1. Zawodnik, który ma na koncie występy w mistrzostwach Europy, w kraju znajduje się na szóstej pozycji. Fani sportów motorowych jeszcze w październiku na własne oczy przekonają się, jak radzą sobie zawodnicy jeżdżący na quadach. Na torze przy ul. Lubelskiej w Olsztynie zaplanowano bowiem ostatnią, siódmą rundę mistrzostw Polski.