Piłka nożna. Osiem goli na Stradomiu

Lider IV ligi częstochowska Victoria wygrała w Katowicach, a Zieloni Żarki zdeklasowali Unię Rędziny

Częstochowianie odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. W sobotę pokonali w Katowicach Górnika MK 2:0. Już w dziewiątej minucie po golu Grzegorza Kuziorowicza wyszli na prowadzenie. Wynik ustalił rezerwowy Rafał Psonka. - Był to trudny mecz, cieszą kolejne trzy punkty - mówi trener Victorii Rafał Kuczera.

Bramki: 0:1 Kuziorowicz (9.), 0:2 Psonka (74.)

Victoria: Łukiewicz - Pasieka, Maciejewski, Ojczyk, Załucki, Palacz (60. Psonka), Piwiński, R. Stefański, T. Stefanski (80. Ł. Stefański), Kuziorowicz (83. Ozga), Ścisłowski (55. Tomczyk).

Mający za sobą komplet zwycięstw zespół Zielonych Żarki był faworytem w spotkaniu z Unią Rędziny, ale rozmiar zwycięstwa zaskoczył wszystkich. Rędzinianie, którzy swoje mecze rozgrywają w Częstochowie, przespali pierwsze dziewięć minut. Goście po bramkach Michała Kulasa i Bartosza Zachary prowadzili już 2:0. Ambitnie grająca Unia po golu Marcela Pitnera z rzutu karnego zmniejszyła straty na 1:2. Trudne chwile gospodarze przeżywali od 72. do 76. minuty. Wówczas stracili trzy bramki. Gdyby nie udane interwencje Grzegorza Cyrulińskiego, wynik mógł być jeszcze wyższy.

Bramki: 0:1 Kulas (2.), 0:2 Zachara (9.), 1:2 M. Pitner (32), 1:3 Wiklak (72.), 1:4 Król - samobójcza (74.), 1:5 Zachara (76.), 1:6 Wiklak (84.), 1:7 Wiklak (88.).

Unia: Cyruliński - M. Pitner, Ociepa (28. Staniec), Kijak (32. Wąsek), Derda, Król, Operacz (82. Śledzikowski), Kawecki, Komorowski, Nawizowski, Palacz.

Zieloni: Koturalski - Piech, Hampf, Cupiał (82. Marcińczyk), A. Lamch, Nalepa, Kulas (42. Brodziński), Wiklak, Kubik (75. M. Lamch), Zachara (77. Przybyłka).

Piłkarzy Włodara prowadzili w Wesołej 1:0 po golu Roberta Kowalczyka. - Po raz kolejny ktoś wypadł nam ze składu i nie mogliśmy zagrać w optymalnym zestawieniu - mówi trener Jacek Maciński. - Pierwsza połowa należała do nas. W drugiej graliśmy tylko dobrze do momentu zdobycia bramki.

Bramki: 0:1 Kowalczyk (54.), 1:1 Iwan (64.), 2:1 Słonina (75.), 3:1 Bobla (88.)

Włodar: Kapral - Żurawiecki, Gębicz, Dynus, Sneka, M. Kowalski, Kowalczyk (84. A. Wiśniowski), Kurpios, Skwarczyński, B. Kowalski (63. Krzyczmanik).

MKS Myszków nie sprostał u siebie Sarmacji Będzin i przegrał 0:1.

Bramka: 0:1 Zapart (84.)

MKS: Wilk - Jarosz, Krawczyk, Gajecki (70. Kozłowski), Zawrzykraj, Szlęzak (78. Rajca), Błaszczyk, Majchrzak, Miśkiewicz, Gruszka (86. Bojda), Leszczyński.

Inne wyniki: Wyzwolenie Chorzów - ŁTS Łabędy 2:5, Victoria Jaworzno - Victoria Dąbrowa G. 3:7, Sparta Zabrze - Źródło Kromołów 0:2, Slavia Ruda Śl. - Górnik Mysłowice 0:0, pauzowała Olimpia Truskolasy.