Reprezentant Bośni w Lechu

- Nie możemy zostać na rundę jesienną tylko z Krzyśkiem Kotorowskim w bramce - mówi dyrektor sportowy "Kolejorza" Marek Pogorzelczyk.
Zgodnie z tą wytyczną, do Poznania przyleciał wczoraj kolejny tego lata kandydat na bramkarza Lecha. Jest nim 21-letni Bośniak Jasmin Burić, wychowanek klubu Celik Zenica, w którym występował do minionego sezonu. Burić ma dobre warunki fizyczne (193 cm wzrostu) i za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju. W czerwcu zadebiutował w pierwszej reprezentacji, w meczu z Azerbejdżanem (1:0). - Zostanie u nas do piątku i po tych kilku treningach będziemy go mogli ocenić - mówi Pogorzelczyk.

Przyjazd Buricia nie oznacza, że Lech zrezygnował z doświadczonego, 27-letniego Chorwata Ivana Turiny. On już spodobał się trenerom "Kolejorza", chce grać w Poznaniu, ale władze Lecha nie mogą się porozumieć z greckim klubem Skoda Xanthi, w którym występował ostatnio Turina.

Wczoraj lechici poznali rywali w Pucharze Ekstraklasy. Zagrają z Arką Gdynia, Lechią Gdańsk i GKS Bełchatów. Rozgrywki fazy grupowej ruszą na początku września i potrwają do grudnia. W poznańskim klubie zapewniają jednak, że terminy meczów w Pucharze Ekstraklasy nie będą kolidowały z planowanymi przez "Kolejorza" towarzyskimi potyczkami z drużynami z Bundesligi. Przypomnijmy, że na 10 października Lech umówił się na wyjazdowy mecz z Hannoverem 96.

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek » - reklama