Sport.pl

SPORT W SKRÓCIE

ŻUŻEL. Półfinał Srebrnego Kasku

W czwartek dwójka zawodników Marmy Polskie Folie Rzeszów Dawid Lampart i Mateusz Szostek wystąpi w Opolu w półfinale Srebrnego Kasku. Obaj mają szansę na awans do finału, który odbędzie się 10 października na rzeszowskim torze, choć we wtorkowym finale młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski nie zachwycili. Zresztą po występie w tych zawodach Szostek jest mocno poobijany i nie wiadomo, czy stanie na starcie opolskiego półfinału. - Zobaczę, jak się będę czuł. Chciałbym pojechać i awansować, bo finał odbędzie się w Rzeszowie - mówi rzeszowski junior. - Na razie muszę iść do lekarza i naprawić motory - dodaje. Początek zawodów o godz. 17.30. Drugi półfinał odbędzie się w Częstochowie.

Lista startowa półfinału w Opolu:

1. Rafał Fleger (Kolejarz Opole), 2. Szymon Kiełbasa (Unia Tarnów), 3. Sławomir Dąbrowski (Kolejarz Opole), 4. Daniel Pytel (PSŻ Milion Team Poznań), 5. Janusz Baniak (ZKŻ Kronopol Zielona Góra), 6. Adrian Gomólski (Intar Lazur Ostrów), 7. Grzegorz Zengota (Kronopol), 8. Maciej Fajfer (Start Gniezno), 9. Marcel Kajzer (Kolejarz Rawicz), 10. Robert Kasprzak (Unia Leszno), 11. Sławomir Musielak (Start), 12. Przemysław Pawlicki (Unia Leszno), 13. Michał Łopaczewski (Polonia Bydgoszcz), 14. Dawid Lampart (Marma), 15. Marcin Jędrzejewski (Polonia), 16. Mateusz Szostek (Marma). R1. Emil Idziorek (Intar). R2. Łukasz Kiełbasa (Unia Tarnów). R3. Bartosz Szymura (RKM Rybnik). R4. Piotr Dziatkowiak (PSŻ Poznań)

Zagar jeździł w Szwecji

Pięć punktów i bonus (1*, 2, 2, 0, 0, 0) zdobył obcokrajowiec Marmy Polskie Folie Rzeszów, Słoweniec Matej Zagar dla Hammarby Sztokholm w meczu z Indianerną Kumla w szwedzkiej Elitserien. Zespół Zagara wygrał ostatecznie 50:46.

OLIMPIADA. Czarna środa

Polscy siatkarze przegrali 2:3 (19:25, 22:25, 25:18, 28:26, 15:17) z reprezentacją Włoch w ćwierćfinale Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i odpadli z turnieju. Całe spotkanie rozegrał libero Asseco Resovii Krzysztof Ignaczak, a od trzeciego seta na boisku pojawił się Marcin Wika. Rzeszowski przyjmujący znowu zaprezentował się dobrze, zdobywając osiem punktów, a jego as serwisowy zakończył trzeciego seta. Podczas spotkania na boisku pojawił się także Paweł Woicki.

Szczęście nie dopisało też tenisistce stołowej z Tarnobrzega Li Qian, która w swoim pierwszym meczu w drugiej rundzie gry indywidualnej przegrała po zaciętym meczu 2:4 (7:11, 9:11, 6:11, 11:5, 11:9, 10:12) z Białorusinką Tatianą Kostrominą i zakończyła udział w igrzyskach.