Asy Niemca nie wystarczyły na Przysiężnego

Michał Przysiężny, po szalenie zaciętym spotkaniu, awansował do drugiej rundy eliminacji US Open. Polak w swoim inauguracyjnym spotkaniu pokonał Niemca Daniela Brandsa 5:7, 6:4, 7:6(6).

Spotkanie naszego reprezentanta z mierzący 196 centymetry Niemcem od samego początku miało bardzo zacięty przebieg, a o losach dwóch pierwszych setów zadecydowało tylko jednego przełamanie. W partii otwarcia Przysiężny nie wytrzymał presji serwując przy stanie 5:6. W dwóch kolejnych setach głogowianin zdołał odwrócić losy pojedynku, a szalenie zacięty był szczególnie tie break trzeciej partii, wygrany przez naszego tenisistę 8:6. Mecz trwał godzinę oraz czterdzieści osiem minut.

Głównym atutem Niemca był bardzo mocny serwis, w całym meczu odnotował on aż osiem asów. Przysiężny jednak potrafił zachować zimną krew w najważniejszych momentach, zwłaszcza w drugiej partii, gdy obronił pięć break pointów.

W drugiej rundzie eliminacji rywalem polskiego tenisisty będzie reprezentanta Kazachstanu - Andriej Golubew, który w pierwszej rundzie pokonał Brazylijczyka Joao Souze 6:2, 6:4.