Enduro: trudna runda w Obornikach

Na rozgrywanej na błotnistej trasie w Obornikach Wielkopolskich połączonej IX i X rundzie mistrzostw Polski i Pucharu PZM w rajdach oraz cross country kielczanie obronili czołowe pozycje w rywalizacji młodzików i quadów.
Dwa zwycięstwa w MP wśród młodzików zanotował lider cyklu Rafał Bracik, wyprzedzając kolegów klubowych Szymona Frankowskiego i Szymona Widłaka. W zmaganiach juniorów 8 i 6 był Patryk Bielec. Gorzej kielczanom wiodło się wśród seniorów. W najbardziej prestiżowej klasie E1 dopiero 11. był Grzegorz Chorodyński z Selfa, a pełnej trasy nie pokonali i zamykali stawkę Łukasz Bartos (KTM Novi) i Michał Szuster (Self). W połączonej E2/E3 tylko jeden wyścig udał się Hubertowi Dzianokowi - najpierw był czwarty, a potem 17.

Znacznie częściej na podium kielczanie stawali w ramach Pucharu Polski. W rywalizacji juniorów 2 i 4 był Jan Folga z Selfa, a 3 i 2 rzadziej startujący Mateusz Piątek z KTM Novi. W punktacji cross coutry Folga jest na piątym miejscu w cyklu.

W zmaganiach zawodników na quadach pozycję lidera mimo piątej pozycji (oszczędzał się z powoduy kontuzji) pierwsze miejsce zachował Andrzej Grzyb. Jak przystało na wicelidera drugą pozycję przywiózł z tej rundy Michał Trafiałek.

W punktacji klubowej w cross country KTM Novi jest drugi, ale prowadzi za to w rajdach.

Kolejne również połączone eliminacje w regionie w dniach 13-14 września. Ale nie jak pierwotnie planowano w okolicach Suchedniowa tylko w Jeżynowie pod Piekoszowem.