Smutna środa Polaków na igrzyskach

Ćwierćfinały piłkarzy ręcznych i siatkarzy zakończyły się mniej lub bardziej przewidywaną klęską. Poza tym o medale powalczą lekkoatleci, a na akwenie Qingdao z wiatrem i innymi zjawiskami pogodowymi zmagać się będą żeglarze.
Relacja z 12. dnia igrzysk na Z czuba»

Siatkówka

Polscy siatkarze po dramatycznym spotkaniu przegrali w ćwierćfinale Igrzysk Olimpijskich z reprezentacją Włoch 2:3. Po świetnym meczu, w którym "biało-czerwoni" łącznie obronili aż cztery piłki meczowe, żegnają się z igrzyskami i bez medalu wracają do Polski

Porażka w ćwierćfinale »

Piłka ręczna

Świetna postawa islandzkiego bramkarza i nieporadność naszych "szczypiornistów" w obronie sprawiły, że Polska przegrała z Islandią 30:32 w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego.

Sensacyjna porażka ręcznych »

Zapasy

Już po pierwszej walce z olimpijskim turniejem zapaśników w stylu wolnym pożegnał się pierwszy z czwórki Polaków Krystian Brzozowski. Czwarty zapaśnik poprzednich igrzysk olimpijskich w Atenach, przegrał na punkty 2:5 z Arsenem Gitinowem z Kirgistanu. Brzozowski był uważany za największą polską nadzieję medalową w męskich zapasach.

Porażka Brzozowskiego »

Tenis stołowy

Reprezentująca Polskę Li Qian przegrała w drugiej rundzie gry indywidualnej turnieju tenisa stołowego z Białorusinką Tatianą Kostrominą 2:4.

Błaszczyk awansował do drugiej rundy »

Nasz weteran Lucjan Błaszczyk też zagra dziś w kolejnej rundzie.

Żeglarstwo

Zofia Klepacka zawody w klasie RS:X ukończyła na siódmym miejscu.

Klepacka siódma »

Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki zajęli dziewiąte miejsce w dziewiątym wyścigu klasy Star w olimpijskich regatach żeglarskich i stracili trzecie miejsce w klasyfikacji.

Kusznierewicz i Życki spadli na 9. miejsce »

Kajakarstwo

Dwie polskie osady w finałach »

Duże nadzieje wiążemy z kajakarzami, choć w środę jeszcze bez finałów. W półfinałach mamy jednak mocną reprezentację. O 10.00 w półfinale kanadyjek jedynek na 1000 m popłynie Marcin Grzybowski. Półgodziny później z rywalami w półfinale na tym samym dystansie zmierzą się Paweł Baraszkiewicz i Wojciech Tyszyński w kanadyjce dwójce. Baraszkiewicz zna już smak medalu olimpijskiego (zdobył srebro w Sydney) i będzie chciał spróbować jak smakuje po raz drugi.

Lekkoatletyka

Plawgo wściekły na kolegę z drużyny »

Królowa sportu była dla nas łaskawa pierwszego dnia, ale potem już mniej. W środę mamy dwie szanse medalowe. Rozpoczną Kamila Skolimowska i Anita Włodarczyk. Ta druga już w pierwszym rzucie w kwalifikacjach zapewniła sobie finał. Ta pierwsza to mistrzyni olimpijska z Sydney. Rzucają o 13.20. Kibicować będziemy też Annie Jesień w finale biegu na 400 m przez płotki. Marek Plawgo był w tej konkurencji szósty. Może Anna Jesien poradzi sobie lepiej? Ten start jednak dopiero o 16.35. Wcześniej w biegach eliminacyjnych na 800 m pobiegną Paweł Czapiewski i Marcin Lewandowski a w kwalifikacjach skoku o tyczce Przemysław Czerwiński.