Kołecki telewizyjnym hitem pierwszego tygodnia igrzysk

Zawody w podnoszeniu ciężarów z udziałem Szymona Kołeckiego zgromadziły największą widownię w Polsce podczas pierwszego tygodnia igrzysk olimpijskich w Pekinie. Srebrnemu medaliście kibicowało w niedzielę 4,3 mln widzów, czyli 45% osób oglądających w tym czasie telewizję - wynika z raportu TNS OBOP.
Mecz "Złotek" największym hitem w chińskiej telewizji »

Niemal taką samą widownię miał finałowy bieg wioślarskich ósemek ze sternikiem. Wyścig, w którym polska osada zajęła piąte miejsce obserwowało 4,2 mln osób. 200 tys. mniej osób oglądało chwilę później zwycięską walkę o brąz zapaśniczki Agnieszki Wieszczek. Triumf wioślarskiej czwórki podwójnej przyciągnął przed telewizory 3,5 mln widzów. W sumie, w pierwszym tygodniu igrzysk, co najmniej jedną relację z zawodów zobaczyło prawie 23 mln Polaków powyżej czwartego roku życia.

Od początku igrzysk TVP (na kanałach TVP1, TVP2 i TVP Info) wyemitowała ponad 127 godzin transmisji i programów związanych z olimpiadą. Najdłużej na antenach gościły siatkarki i siatkarze. Relacje z meczów drużyn Marco Bonitty i Raula Lozano trwały łącznie prawie 22 godziny. Prawie 15 godzin zajęły transmisje z zawodów pływackich, a od piątku 10,5 godziny przeznaczono na relacje ze stadionu lekkoatletycznego.

Pozostałe dyscypliny nadawane były przez niespełna 10 godzin. Najkrócej trwały transmisje z tenisa - niespełna 5 minut. Mecze Polaków nie były rozgrywane na żadnych z trzech głównych kortów, a finały turnieju mężczyzn i kobiet przypadły na mecz polskich siatkarek z Amerykankami i zawody wioślarskie.

Chiny załamane... Mistrz olimpijski rezygnuje ze startu »