Czarni i Basket coraz mocniejsi

Energa Czarni Słupsk i Bank BPS Basket Kwidzyn mają wreszcie zawodników, którzy grają na pozycji centra. Do Czarnych trafił Jack Ingram, a do Basketu Vladimir Tica
Amerykanin Ingram (26 lat, 207 cm wzrostu) ma pojawić się w Słupsku w najbliższych dniach. Ostatni sezon spędził w słoweńskim Helios Domzale, z którym wystąpił w finale ligi. W nim Helios uległ drużynie Olimpija Ljubljana 1:3. Średnie Amerykanina z ligi słoweńskiej to: 13,2 pkt, 5,6 zbiórki i 0,9 bloku. Ingram występował także ze swoją drużyną w Lidze Adriatyckiej, gdzie jego średnie wyniosły: 10,8 pkt, 5,7 zbiórki i 0,8 bloku.

- Jestem przekonany, że wśród środkowych, których wymagania finansowe mogliśmy spełnić, Ingram będzie najlepszy. Cieszę się, że dołączył do naszej młodej drużyny - mówi prezes Czarnych Andrzej Twardowski.

Basket postawił za to na koszykarza już w Polsce sprawdzonego. Tica (27 lat, 208 cm wzrostu) w poprzednich rozgrywkach reprezentował barwy Polpaku Świecie. Rozegrał tam 23 mecze, z czego 10 w pierwszej piątce. Średnie Ticy z minionego sezonu Dominet Bank Ekstraligi to: 6,6 pkt, 2,7 zbiórki i 0,3 bloku. Serb może także występować na pozycji silnego skrzydłowego.

W obu klubach nadaj trwają poszukiwania podkoszowych zawodników, którzy mogliby stanowić konkurencję dla zakontraktowanych już centrów.