Podsumowanie poniedziałku: Złoty medal, sukces siatkarzy, smutek lekkoatletów

Po złotej niedzieli przyszedł złoty poniedziałek. Najlepszy w konkursie skoku był Leszek Blanik, a siatkarze po dramatycznym meczu pokonali Rosjan. Pewni awansu do ćwierćfinału piłkarze ręczni zremisowali z Francją. Zawiodły tyczkarki, które znalazły się poza podium.

Polacy w Pekinie

Leszek Blanik oddał w finale dwa świetne skoki, pewnie triumfował w finale skoku w gimnastyce sportowej i zdobył złoty medal. To drugi krążek olimpijski w karierze Balnika. Wcześniej w Sydney wywalczył brąz. Faworyzowani Rumuni nie wytrzymali presji i znaleźli się poza podium.

Leszek Blanik mistrzem olimpijskim ?

Siatkarze po dramatycznym meczu pokonali w pięciu setach Rosjan. O pierwszym przegranym w kiepskim stylu secie szybko zapomnieli, bo w kolejnych wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i zagrali rewelacyjnie. Wygrali dopiero po tie-breaku, bo Rosjanom udało się wyrwać drugiego seta. Polacy po zwycięstwie z Rosją zajęli trzecie miejsce w swojej grupie, co oznacza, że w ćwierćfinale trafią na Włochy lub Bułgarię.

Wspaniały mecz siatkarzy. Rosja pokonana w pięciu setach ?

Polscy piłkarze ręczni po wyrównanym meczu zremisowali z Francją 30:30 w ostatnim meczu i zajęli drugie miejsce w swojej grupie. W ćwierćfinale ich rywalem będzie Islandia.

Piłkarze ręczni po remisie z Francją w ćwierćfinale zagrają z Islandią. Sprawdź wyniki ?

Marcin Dołęga zajął czwarte miejsce w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105 kg. Polak nie miał szans z rewelacyjnym Białorusinem Andrijem Aramnau, który w dwuboju uzyskał rekordowe 436 kg. Brat Marcina, Robert był dziewiąty.

Dołęga czwarty w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105 kg ?

Monika Pyrek była jedną z naszych medalowych nadziei. Polka nie poradziła sobie jednak z wysokością 4,75 i zajęła dopiero piąte miejsce. Anna Rogowska nie powtórzyła osiągnięcia z Aten, kiedy była trzecia. W poniedziałkowym konkursie nie poradziła sobie z wysokością 4,55 i zajęła 10. miejsce. Złoty medal zdobyła Caryca tyczki - Jelena Isinbajewa, która pobiła też rekord świata. Skoczyła 5 metrów i 5 centymetrów.

Polskie tyczkarki poza podium ?

Anna Jesień awansowała do finału biegu na 400 m ppł w olimpijskich zawodach lekkoatletycznych w Pekinie. W swoim półfinale zajęła trzecie miejsce.

Jesień w finale ?

Dobrze w poniedziałkowych startach spisali się nasi kajakarze i kanadyjkarze. Do finałów awansowała męska czwórka K4 na 1000m oraz kobieca osada K4 na 500m metrów. W półfinale kanadyjek C2 popłyną Tyszyński z Baraszkiewiczem.

Polacy wystąpią w finale K4 ?

Polska osada kobieca w finale na 500 m ?

Tyszyński i Baraszkiewicz w półfinale C2 ?

Anita Włodarczyk i Kamila Skolimowska awansowały do finału konkursu rzutu młotem igrzysk olimpijskich w Pekinie. Odpadła Małgorzata Zadura. Finał rzutu młotem kobiet w czwartek.

Włodarczyk i Skolimowska w finale rzutu młotem ?

Po nieudanych pierwszych regatach wiatr w żagle złapała Zofia Klepacka. Polka wygrała ósmy i była trzecia w dziewiątym wyścigu klasy RS:X. Przed Klepacką jeszcze wyścig numer dziesięć oraz medalowy.

Klepacka idzie jak burza ?

Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki spadli na czwarte po poniedziałkowych wyścigach klasy Star w żeglarskich regatach olimpijskich na akwenie Qingdao. Prowadzący po niedzielnych regatach Polacy słabo rozpoczęli dzień. W piątym wyścigu zajęli dziesiąte miejsce, a szósty ukończyli na dziewiątym. Dopiero w siódmym wyścigu popłynęli lepiej, zajęli trzecie miejsce i cały czas mają szanse na medal.

Kusznierewicz i Życki na czwartym miejscu w klasie Star ?

Najważniejsze, najciekawsze

Mistrz olimpijski Liu Xiang przegrał z kontuzją. Uraz ścięgna achillesa był tak poważny, że płotkarz nawet nie podjął próby startu. Ogromna wrzawa zgasła nagle. 80 tysięcy kibiców umilkło w jednej chwili.