Czwartoligowcy już grają

PIŁKA NOŻNA. Beniaminek czwartej ligi KS Warka w ostatnich minutach piątkowego spotkania przeciwko Wulkanowi Zakrzew stracił gole i punkty. Do niespodzianki doszło w Zwoleniu, gdzie faworyzowana Zwolenianka tylko zremisowała z Piastem Piastów

Przy stanie 2:0 dla gospodarzy Andrzej Kalinka i Edward Czaplarski nie wykorzystali sytuacji sam na sam z bramkarzem Wulkanu. To był bodziec dla podopiecznych Bolesława Strzemińskiego. Najpierw kontaktowego gola zdobył Damian Sałek, a na dwie minuty przed zakończeniem zawodów Tomasz Turczyk wykorzystał niefrasobliwość wprowadzonego po przerwie Jakuba Piłata i znajdując się w sytuacji sam na sam z golkiperem Warki umieścił piłkę w siatce. - Szkoda straconych punktów. Liczyłem, że szczególnie na własnym boisku będziemy wygrywać. Tylu sytuacji niewykorzystanych w jednym spotkaniu już dawno nie mieliśmy. Już do przerwy powinniśmy rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Wulkan w tej części gry ani razu nam nie zagroził - podsumował ligowy debiut trener Grzegorz Seremak.

KS Warka - WULKAN Zakrzew 2:2 (1:0): Kocyk (45.), Kalinka (65.) - Sałek (83.), Turczyk (88.)

Szansy na zdobycie trzech punktów nie wykorzystali zawodnicy Zwolenianki. Cóż z tego, że przewaga, i to zdecydowana, przez całe 90 min należała do miejscowych, skoro aż nadto widoczny był brak napastnika. Gospodarze mogą mówić również o pechu. Raz po uderzeniu z dystansu Pawła Potenta piłka trafiła w słupek, a precyzyjny strzał Krzysztofa Stypińskiego końcami palców na rzut rożny wybił bramkarz Piasta. ZWOLENIANKA Zwoleń - PIAST Piastów 0:0

Zespół gospodarzy potwierdził, że ma patent na Szydłowiankę. W meczu towarzyskim rozgrywanym kilka tygodni przed inauguracją sezonu Pilica pokonała rywala 3:1. Tym razem miejscowi za sprawą Karola Stępniewskiego, Michała Dolińskiego i Jarosława Karolewskiego zdobyli trzy gole nie tracąc żadnego i tym razem w meczu o ligowe punkty okazali się lepsi od Szydłowianki.

PILICA Białobrzegi - SZYDŁOWIANKA Szydłowiec 3:0 (1:0): Stępniewski (10.), Doliński (65.), Karolewski (70.)

Pozostałe mecze 1. kolejki: KS Piaseczno - Korona Góra Kalwaria 2:2 (1:2), Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Zryw Sobolew 2:1 (2:0), Amur Wilga - Mszczonowianka Mszczonów 1:0 (0:0), Skra Konstancin - Sparta Jazgarzew 3:4 (0:1), Ursus Warszawa - Mazovia Mińsk Mazowiecki 4:1 (1:1), pauzował: Radomiak 1910 S.A.