Młodzieżowe pary jadą w Gorzowie po medale

Lubuszanie wystawiają po jednym bardzo wartościowym zawodniku. Jeśli Adrian Szewczykowski z Caelum Stali i Grzegorz Zengota z ZKŻ Kronopol otrzymają porządne wsparcie to w niedzielę będziemy się cieszyć z prestiżowych, młodzieżowych medali.
Gorzów jest gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. To jednak nie żółto-niebiescy, ani też zielonogórzanie, są wymieniani w gronie głównych kandydatów do złota. Wyrównany skład ma przede wszystkim Unia Leszno, groźna będzie na pewno Marma Rzeszów, która z rezerwy pośle do boju Martina Vaculika. A nasi? Zengota pokazał w derbowym pojedynku, że wie jak skutecznie ścigać się na gorzowskim torze. Dalej w ZKŻ Kronopol jest już jednak o wiele gorzej. Podobne zmartwienie mają stalowcy. Kto wesprze Szewczykowskiego? Ostatnio w imprezach młodzieżowych z dobrej strony pokazał się 16-latek Łukasz Cyran. Nawet wygrywał wyścigi. Liczymy, że na swoim torze będzie tak samo szybki. - Musimy wykorzystać nasz najważniejszy atut, czyli start u siebie - powiedział Szewczykowski. - To jest dla nas jedna z najważniejszych imprez w tym sezonie. Nie lubię przed zawodami rozdzielać miejsc na podium. Ważne, abyśmy pojechali mądrze i zębem. Wtedy dobry wynik przyjdzie sam.

Przed rokiem w Lesznie wygrywał Unibax Toruń (teraz w ogóle nie dostał się do rozgrywki o medale) przed Stalą i RKM Rybnik. Zielonogórzan nie było w finale.

Finał MMPPK na stadionie im. Edwarda Jancarza rozpocznie się w niedzielę o godz. 17. Bilety kosztują 10 zł. Na te zawody obowiązują karnety.

SKŁAD:

Złomrex Włókniarz Częstochowa - 1. Mateusz Szczepaniak, 2. Borys Miturski; Unia Leszno - 3. Robert Kasprzak, 4. Przemysław Pawlicki; Marma Polskie Folie Rzeszów - 5. Dawid Lampart, 6. Mateusz Szostek; ZKŻ Kronopol Zielona Góra - 7. Grzegorz Zengota, 8. Patryk Dudek; Intar Lazur Ostrów - 9. Adrian Gomólski, 10. Marcin Liberski; Caelum Stal Gorzów - 11. Adrian Szewczykowski, 12. Łukasz Cyran; RKM Rybnik - 13. Rafał Fleger, 14. Michał Mitko.