Piłka nożna kobiet. ISD AJD zaczyna rozgrywki

Piłkarki ISD AJD rozpoczynają w sobotę rozgrywki kobiecej ekstraklasy. Na co będzie stać częstochowianki?
Przed dwoma sezonami zawodniczki cieszyły się z wicemistrzostwa Polski, srebrnych medali i gry w pucharze UEFA. Rok temu ISD zajął czwarte miejsce w Polsce. Teraz odmłodzona drużyna ma walczyć o utrzymanie w ekstraklasie.

Klub w trakcie przerwy podpisał umowę o współpracy z Akademią Jana Długosza. Większość zawodniczek będzie studentkami wychowania fizycznego.

Podopieczne trenera Jacka Tomalskiego w trakcie okresu przygotowawczego rozegrały kilka sparingów. Pokonały Medyka Konin 4:3, Gwiazdę Kalisz 10:0, zremisowały z Miteksem Żywiec 0:0 oraz doznały porażek z Unią Racibórz 0:4 i UKS-em Tuszyn 1:2.

Pierwsze dwa spotkania piłkarki ISD AJD rozegrają na wyjazdach. Najpierw zmierzą się w Warszawie z Pragą. - Ta drużyna występowała już kiedyś w ekstraklasie - mówi prezes ISD Włodzimierz Seifryd. - Musimy rozegrać mistrzowski mecz i wtedy będzie wiadomo, na co stać naszą drużynę. Nie ma co ukrywać, że odmłodziliśmy skład, odeszło od nas kilka doświadczonych zawodniczek i teraz ciężar gry będzie spoczywał na naszej młodzieży, która będzie miała szansę zaprezentować się z jak najlepszej strony i szybko wybić. W tym sezonie walczymy o utrzymanie. Kadra ISD AJD

Bramkarki: Karolina Klabis, Paulina Rokosa

Obrona: Anna Pioruńska, Joanna Skaszczyk, Renata Uchnast, Katarzyna Furmańczyk, Marlena Hajduk, Agnieszka Sobczak, Agnieszka Wolak.

Pomoc: Aleksandra Jędrak, Kamila Kmiecik, Katarzyna Bąk, Ewelina Bojakowska, Ewelina Hoffman, Marta Matelowska, Justyna Maziarz, Anita Skorek, Sandra Sukiennik

Atak: Joanna Hetner, Kinga Nowak, Monika Mikołajczyk, Daria Tarabasz, Weronika Zasowska, Patrycja Pasieka.