Pekin w pigułce. Piątek: Złoto i srebro dla Polski!

Piątek: Najpierw szpadziści przełamali niemoc polskich sportowców. Radosław Zawrotniak, Tomasz Motyka i Adam Wiercioch wywalczyli srebrny medal dla Polski! A później Tomasz Majewski we wspaniałym stylu wygrał finał pchnięcia kulką i zdobył złty medal!
Starty Polaków:

Wielki triumf. Majewski wypchał złoto kulą  »

Jest złoty medal! Tomasz Majewski w fantastycznym stylu wygrał finał pchnięcia kulą.

Szpadziści ze srebrem. Francja za silna  »

Srebro dla szpadzistów! Przegrany finał z Francuzami, a wcześniej dramatyczna walka z gospodarzami Igrzysk. W decydującym o awansie pojedynku Tomasz Motyka zachował do końca zimną krew i przy stanie 44:44 wygrał starcie z Chińczykiem Yin. Pierwszy medal już jest, czy będą następne?

Ziółkowski w finale  »

Szymon Ziółkowski nie zawodzi. Polak z drugim wynikiem awansował do finałowej rozgrywki rzutu młotem.

Polskie osady wygrywają półfinały  »

To był polski dzień na wioślarskim torze. Do finałów A, awansowały kolejne dwie polskie osady: czwórka bez sternika wagi lekkiej i czwórka podwójna, które pewnie wygrały swoje półfinały. W sobotę i niedzielę o medale walczyć więc będą 4 polskie osady wioślarskie!

Frankiewicz w finale biegu na 3000 m z przeszkodami  »

Wioletta Frankiewicz awansowała do finału biegu na 3000 m z przeszkodami zawodów lekkoatletycznych igrzysk w Pekinie.

Polki po cichu wygrały z Wenezuelkami  »

Polskie siatkarki ograły Wenezuelę. Czy to jednak nie wystarczy, by awansować do dalszej fazy olimpijskiego turnieju?

Stanuch piąta  »

Zrobiła co mogła. Polska kajakarka górska Agnieszka Stanuch zajęła piąte miejsce w zawodach olimpijskich w konkurencji K1.

Kizierowski poza finałem  »

Bartosz Kizierowski nie zakwalifikował się do finału olimpijskiego na 50 m st. dowolnym. W półfinałach zajął 15. miejsce z wynikiem 22,12.

Korc z rekordem ale... bez finału  »

Agata Korc czasem 25,14 pobiła rekord Polski na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, jednak to nie wystarczyło, by awansować do finału.

Sadkowska i Wojnarowicz już skończyli  »

Urszula Sadkowska już po pierwszej walce odpadła z olimpijskiego turnieju judo w wadze + 75 kg. Szansę na medal stracił też Janusz Wojnarowicz (kat.+100)

Polscy łucznicy odpadli w 1/8 finału  »

Fenomenalnie spisujący się w kwalifikacjach turnieju łuczniczego Jacek Proć (bijąc rekord olimpijski) nie awansował do ćwierćfinału. W 1/8 finału uległ Wiktorowi Rubanowi z Ukrainy 108:114. Z zawodami na tym samym etapie pożegnał się też Rafał Dobrowolski

Sawrymowicz nie wystąpi w finale na 1500 m  »

Mateusz Sawrymowicz nie zdołał zakwalifikować się do finału olimpijskiej rywalizacji na 1500 metrów stylem dowolnym w igrzyskach w Pekinie. Polski pływak uzyskał dziewiąty czas - 14.50,30

Najważniejsze, najciekawsze

Phelps złoty po raz szósty  »

Michael Phelps zdobył szósty złoty medal igrzysk w Pekinie. Amerykański pływak zwyciężył na 200 m stylem zmiennym i pobił rekord świata wynikiem 1.54,23.