Prawdziwym zwycięzcą igrzysk jest... Armenia!

W klasyfikacji medalowej igrzysk prowadzą Chiny i trudno będzie ich dogonić. Jednak kraj, który ma ponad miliard trzysta milionów obywateli jest skazany na sukcesy. Prawdziwym zwycięzcą igrzysk jest Armenia, która mimo że mieszka w niej 43 razy mniej ludzi niż w Chinach, zdobyła już cztery medale.

Minister sportu: Za wcześnie by obwieszczać klęskę ?

Zobacz aktualną klasyfikację medalową ?

"Los Angeles Times" zestawił osiągnięcia poszczególnych krajów w Pekinie z ich liczbą mieszkańców. Okazało się, że najlepszą proporcję medali do ludności ma... Armenia. Kraj liczący około 3 milionów ludzi zdobył do czwartku trzy brązowe medale. W piątek Ormianie umocnili się na prowadzeniu dzięki brązowemu medalowi w zapasach. Drugie miejsce zajmuje Gruzja. Reprezentacja kraju, który zamieszkuje 4,6 mln ludzi do tej pory zdobyła w Pekinie dwa złote medale - w zapasach i judo i jeden brązowy. Na trzecim miejscu jest Australia - 20,5 mln mieszkańców i 16 medali, z czego 5 złotych.

kolejne miejsce zajmuje Szwajcaria z dwoma medalami zdobytymi w kolarstwie. Sytuacji kraju, który ma 7,6 mln obywateli nie poprawi Roger Federer. Jeden z faworytów turnieju tenisowego mężczyzn w czwartek odpadł z rywalizacji.

Na poprzednich igrzyskach alternatywną klasyfikację medalową Los Angeles Times wygrywała reprezentacja Bahamów. Kraj, który zamieszkuje około 300 tysięcy ludzi zdobył w Sydney i Atenach po 2 medale.

Słomiński: Wynik chińskich pływaczek jest irracjonalny ?