Czwartek na igrzyskach: Wielcy siatkarze

Siatkarze wygrali trzeci mecz z rzędu, pokonali Serbów i są już w ćwierćfinale. Piłkarze ręczni po mękach wygrali z Brazylią. Swojej ostatniej szansy medalowej nie wykorzystała się Otylia Jędrzejczak, która w finale 200 m stylem motylkowym zajęła czwarte miejsce.
Otylia Jędrzejczak zawiodła. Na swym koronnym dystansie 200 m stylem motylkowym zajęła dopiero czwarte miejsce. Polka uzyskała czas 2.07,02 i nie obroniła tytułu mistrzyni olimpijskiej na tym dystansie. Jędrzejczak nie udało się zatem osiągnąć dobrego wyniku nawet na jej koronnym dystansie. Czas jaki uzyskała był słabszy od tych z eliminacji i półfinału. Tym startem zakończyła swoje występy na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, zupełnie nieudane występy. Wszystkie starty zakończyły się klapą.

Jędrzejczak czwarta w finale 200 metrów stylem motylkowym »

Piłkarze ręczni napędzili kibicom ogromnego stracha. W meczu, który miał być spacerkiem, po pierwszej połowie drużyna Wenty przegrywała z Brazylią jedną bramką (14:15). Dopiero zryw w końcówce pozwolił rzutem na taśmę przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę 28:25. Bohaterami byli Bartosz Jurecki i Tomasz Tłuczyński, którzy zdobyli po sześć bramek.

Ręczni wymęczyli wygraną nad Brazylią »

Wielki mecz zagrali siatkarze. Podopiecznych Raula Lozano nie wybiło z rytmu nawet to, że Serbowie wygrali drugiego seta. To co zaprezentowali, przypominało ostatnie mistrzostwa świata, gdzie biało-czerwoni przegrali dopiero w finale z Brazylią. Dzięki zwycięstwu, Polacy objęli prowadzenie w grupowej tabeli. Przed nimi jeszcze mecze najtrudniejsze - z Brazylią i Rosją.

Serbowie pokonani! Polska w ćwierćfinale! »

Realną szansę na medal miał Przemysław Matyjaszek. Judoka walczący w kategorii do 100 kg pokonał w finale repesaży Węgra Daniela Hadfi, ale w pojedynku o brązowy medal uległ Azerowi Mowłudowi Miralijewowi. Matyjaszek walczy o medal »

Szermierka nie jest dla Polaków łaskawa na tej olimpiadzie. Kompletnie nieudane starty zaliczyły Sylwia Gruchała i Magdalena Wojtkowiak. W czwartek już w ćwierćfinale odpadły szablistki, które w starciu z Chinkami nie miały żadnych szans. ostatecznie Polki zajęły szóste miejsce, w ostatnim meczu ulegając Rosjankom.

Polki zmiażdżone przez Chinki»

Burza i porywisty wiatr towarzyszące ulewnym opadom deszczu uniemożliwiły rozpoczęcie zaplanowanych na czwartek zmagań wioślarzy podczas igrzysk w Pekinie. Wszystkie konkurencje przełożono na piątek, a rozpoczną się o godzinie 8.10 rano czasu polskiego. Nie grają póki co także tenisiści. Fyrstenberg i Matkowski czekają aż skończy padać deszcz.

Pogoda zwycięża w Pekinie»

Pozostałe starty Polaków w czwartek 14.08.2008 »