Pekin w pigułce: Środa trochę lepsza

Do finału 200 m stylem motylkowym awansowała Otylia Jędrzejczak. Dzięki znakomitemu finiszowi do finału wioślarskich jedynek zakwalifikowała się Julita Michalska. Rekord olimpijski ustanowił Jacek Proć i awansował do 1/8 finału turnieju łuczników.
Środowe występy Polaków

Otylia Jędrzejczak awansowała do finału 200 m stylem motylkowym z czwartym wynikiem półfinałów - 2.06,78. Najszybsza była Chinka Zige Liu - 2.06,25. To najlepszy start Polki w Pekinie, która po raz pierwszy zakwalifikowała się do finału. Równocześnie, to jej ostatnia szansa na medal.

Jędrzejczak w finale 200 m stylem motylkowym »

Julia Michalska, startująca w kategorii wioślarskich jedynek, awansowała do finału A zawodów olimpijskich w Pekinie. Michalska zajęła trzecie miejsce w swoim wyścigu półfinałowym. Polka miejsce w finale zawdzięcza świetnemu finiszowi.

Julia Michalska w finale jedynek wioślarskich »

Szóste miejsce w finale 200 m stylem motylkowym zajął Paweł Korzeniowski. Prawdziwą gwiazdą finału był Michael Phelps, który wygrał wyścig, zdobył czwarty złoty medal w Pekinie, a kilka godzin później dołożył jeszcze piąty złoty krążek (4x200 zmiennym). W obu wyścigach padły rekordy świata.

Korzeniowski szósty, Phelps tworzy historię »

Kolejne zwycięstwo w tenisowym turnieju deblistów odniosła para Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Po emocjonującym meczu Polacy pokonali (1-6, 7-6 (7-3), 7-5) Czechów Martina Damma i Pavela Vinzera. W trzeciej rundzie na naszych zawodników czeka już szwedzka para Simon Aspelin i Thomas Johansson.

Fyrstenberg i Matkowski w trzeciej rundzie »

Świetnie zaprezentował się Jacek Proć, który po zwycięstwie nad Australijczykiem Sky'em Kimem 111:110 awansował do 1/8 finału olimpijskiego turnieju indywidualnego łuczników. W 1/32 finału Polak pokonał wicemistrza świata Chińczyka Wenguana i ustanowił nowy rekord olimpijski (116 pkt.)

Jacek Proć z rekordem olimpijskim »

Do drugiej rundy turnieju bokserskiego w kategorii 48 kg awansował Łukasz Maszczyk. Polak pokonał Saidu Kargbo

z Sierra Leone. Maszczyk to nasz ostatni bokser w turnieju olimpijskim.

Łukasz Maszczyk w drugiej rundzie »

Marcin Pochwała i Paweł Sarna wywalczyli awans do półfinału zawodów olimpijskich w kajakarstwie górskim w konkurencji C-2. Wyścigi półfinałowe i finałowe rozegrane zostaną w czwartek »

Polacy w półfinale »

Agnieszka Stanuch awansowała do półfinału zawodów olimpijskich w kajakarstwie górskim. Stanuch w dwóch wyścigach uzyskała czas 202,92 s, co dało jej ósme miejsce w eliminacjach.

Stanuch awansowała do półfinału »

Olimpijska "Wodna Kostka" po raz kolejny okazała się zbyt szybka dla polskich zawodników. Mimo tego, ze Agata Korc ustanowiła nowy rekord Polski, to nie udało się jej awansować do finału 100 m stylem dowolnym.

Korc: Rekord bez awansu »

Po walce polskie tenisistki stołowe uległy reprezentantkom Hongkonu 0:3 w pierwszym występie turnieju drużynowego. Na pochwałę zasługuje postawa Natalii Partyki, która była bliska pokonania piątek zawodniczki poprzednich igrzysk olimpijskich.

Polskie tenisistki gorsze od Hongkongu »

Katarzyna Piłocik przegrała przez ippon z Amerykanką Rondą Rousey w 1/8 finału olimpijskiej rywalizacji judoczek w kategorii 70 kg.

Porażka Katarzyny Piłocik »

Kolejna porażka w ostatnich sekundach. Startujący w kategorii 74 kg Julian Kwit został wyeliminowany z olimpijskiego turnieju zapaśniczego w stylu klasycznym. Polak mając już zwycięstwo w kieszeni na trzy sekundy przed końcem walki postanowił ... zaatakować i został skontrowany.

Znów porażka Polaka w ostatnich sekundach »

Katarzynie Baranowskiej nie udało się sprawić niespodzianki i w finale 200 m stylem zmiennym zajęła ósme miejsce. Pływaczka w Pekinie ustanowiła nowy rekord Polski. W finale nie udało się jej nawiązać walki.

Baranowska w ósma w finale 200m zmiennym »

Sławomir Mocek odpadł w 1/8 finału olimpijskiego turnieju florecistów. Polak przegrał z Chińczykiem Shengiem Lei 8:15. Po walce pojawiły się głosy, że decyzje sędziego, który prowadził walkę Mocka były kontrowersyjne.

Sławomir Mocek wyeliminowany »

Piotr Hojka i Jarosław Godek z czasem 6.53,68 zajęli drugie miejsce w finale ... C wioślarskich zawodów olimpijskich w konkurencji dwójek bez sternika. Polacy zostali sklasyfikowani na 14. miejscu.

Piotr Hojka i Jarosław Godek na 14. miejscu »

Najważniejsze, najciekawsze

Dziś pływacy bili rekordy świata jeden po drugim. Fenomenalne występy Micheala Phelpsa nie dziwią już chyba nikogo. Amerykanin dołożył dziś dwa złote krążki do swojej kolekcji.

Rekordowa środa w Wodnej Kostce »

Reprezentantki Chin sięgnęły po raz pierwszy w historii po złoty medal w olimpijskim turnieju drużynowym gimnastyczek sportowych. Dodatkowego smaczku temu zwycięstwu dodał fakt, że Chinki wyprzedziły Amerykanki.

Chinki najlepszymi gimnastyczkami »

Trzy osoby zostały ciężko ranne w zderzeniu furgonetki z busem olimpijskiej ekipy wioślarskiej.

Wypadek busa olimpijskich wioślarzy »

Szwajcar Fabian Cancellara wygrał w środę jazdę indywidualną na czas zawodów kolarskich zdobywając drugi medal pekińskich igrzysk - wcześniej zajął trzecie miejsce w wyścigu ze startu wspólnego