Alarm dla trenera Stefana Majewskiego

Młoda Cracovia bezdyskusyjnie ograła pierwszą drużynę 3:0! To poważne ostrzeżenie przed piątkowym meczem (godz. 18) z ŁKS-em Łódź
Nad zespołem trenera Stefana Majewskiego unosi się wspomnienie porażki z Piastem Gliwice. W poniedziałek szkoleniowiec zapewniał, że blamaż już się nie powtórzy, a dzień później znów nie poznawał drużyny. Wczoraj jego piłkarze przegrali z młodzieżą 0:3, choć tydzień temu w podobnym meczu zwyciężyli 5:1.

Sparing rozgrywano systemem trzy razy 30 minut. Majewski przerwał grę już po kilkudziesięciu sekundach, strofując "zielonych" za pasywną grę w obronie. Za moment trener zaaplikował "białym" bieg przez całe boisko, bo piłkarze grali ospale. - Gra w piłkę polega na strzeleniu bramki i zachowaniu czystego konta. Niektórzy nie chcą tego zrozumieć - złościł się Majewski.

Niemrawe ataki pierwszego zespołu nie przyniosły gola, za to pokłócili się obrońcy. - Może to jest początek czegoś dobrego i ktoś zauważył, że jest źle? Jako trener mam 20 proc. wpływu na wydarzenia na boisku, choć za tę wypowiedź zostałem kiedyś ośmieszony. Teraz zostało mi jakieś sześć procent - ocenił szkoleniowiec.

Marcin Cabaj z porażki nie robi tragedii. - Młodzi odpoczywali, gdy mieliśmy dwa wyczerpujące treningi - uważa. Przegrana bardziej zabolała Dariusza Pawlusińskiego. - Każdy chce zwyciężyć, ale nam nie poszło. Oby te porażki przeniosły wygraną w piątek - ma nadzieję pomocnik Cracovii. - Nie powieszę się jak przeciwko ŁKS-owi nie zagram od początku. Jestem uczciwy i przyznaję: przeciwko Piastowi solidnie zawiodłem.

Majewski: - Nie ma człowieka na boisku, który by tym pokierował! Mówię o tym od dwóch lat, ale w drużynie są piłkarze, którzy niczego nie akceptują. Dobrze, że jest ich mało.

W trakcie sparingu kontuzji mięśnia przywodziciela doznał Sławomir Szeliga. Za to Paweł Wojciechowski podpisał wczoraj trzyletni kontrakt z Widzewem, a Sebastian Kurowski wkrótce wyjeżdża na testy do S.S. Manfredonia Calcio z włoskiej Serie C.Cracovia biała3
Cracovia zielona0
Strzelcy: Kulig, Snadny, Uszalewski.

Cracovia biała: Cabaj - Szeliga (Kulig), Karwan, Polczak, Radwański - Pawlusiński, Nowak, Baran, Wasiluk - Dudzic, Kaszuba (Moskała). Cracovia zielona: Olszewski (Pączek) - Łuczak, Tupalski, Urbański, Uszalewski - Kulig (Baliga), Jeleń, Dynarek, Szerląg - Klich - Snadny (Kaszuba).

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek » - reklama