Grabowski na razie dwunasty

ŻEGLARSTWO. Zawodnik SEJK Pogoń Szczecin Maciej Grabowski nerwowo rozpoczął regaty olimpijskie.
We wtorek na olimpijskim akwenie w Qingdao rozegrano dwa pierwsze wyścigi w żeglarskiej klasie Laser. Reprezentant Pogoni w pierwszym starcie zajął 9., a w drugim 19. miejsce. W klasyfikacji generalnej szczecinianin ma 28 pkt i plasuje się na 12. pozycji.

- Odczuwał spory niedosyt po tych startach. Dzień przed regatami był bardzo spokojny, ale wczoraj trema dała mu się we znaki - mówi Anna Wasilewska, dziewczyna Maćka. - Maciek mówił, że przed dzisiejszymi startami musi wziąć się w garść.

Lepiej wypadli inni faworyci. Brytyjczyk Paul Goodison w pierwszym wyścigu zajął 15. miejsce, ale później poprawił się i do mety przypłynął na drugiej pozycji. Słoweniec Vasilij Zbogar najpierw był 24, a później już 4. Najbardziej zawiódł Australijczyk Tom Sligsby - 21. i 22. miejsca.

- To efekt bardzo słabego wiatru. Maciek kocha takie warunki i miejmy nadzieję, że to wykorzysta - uważa narzeczona polskiego olimpijczyka.

Po pierwszym dniu zmagań liderem, z siedmioma punktami jest Nowozelandczyk Andrew Murdoch. Na drugim miejscu jest Włoch Diego Romero - 9 pkt, na trzecim Argentyńczyk Julio Alsogaray - 13 pkt. W regatach uczestniczy 43 zawodników. Do zakończenia zawodów pozostało dziewięć dni. Klasyfikacja jeszcze będzie się zmieniać.