Sport.pl

Jedna Polka przeszła eliminacje w Iławie

W Iławie zakończyły się eliminacje do tenisowego międzynarodowego turnieju głównego ITF Women's Circuit, który rozgrywany jest w ramach Memoriału Marka Włodarczyka
Przez ten etap zawodów w grze pojedynczej jako jedyna z Polek przebrnęła Anna Niemiec, która w decydującym pojedynku pokonała Ukrainkę Yulianę Umanets 6:3, 7:6 (6). Teraz Annę czeka jednak zdecydowanie trudniejsze zadanie, w pierwszej rundzie turnieju głównego, w której wystartują 32 tenisistki (w tym dziewięć Polek), zmierzy się bowiem z rozstawioną z nr 4 Włoszką Raffaellą Bindi. Miłośników tej dyscypliny na Warmii i Mazurach najbardziej jednak interesuje występ Karoliny Dziubanii z KS Budowlani Olsztyn. Jedyna przedstawicielka naszego regionu, która zagra dzięki dzikiej karcie od organizatorów, na początek zmierzy się ze swoją rodaczką Paulą Kanią.

- W eliminacjach startowało dziewięć Polek, udało się tylko Annie - mówi Mirosław Szczęsny, współorganizator, prezes Fundacji Marka Włodarczyka. - Większych niespodzianek jednak nie było. Poziom prezentowany przez uczestniczki jak na ten etap imprezy był zadowalający. Widać, że to nie są przypadkowe zawodniczki, tylko dziewczyny, które wiele rozegranych turniejów mają za sobą.

Początek zmagań w turnieju głównym w Iławie (ul. Sienkiewicza) we wtorek o godz. 9. Zwyciężczynię poznamy w niedzielę, kiedy to o godz. 10 zaplanowano wielki finał (pula nagród wynosi 10 tys. dolarów). Organizatorem zawodów jest Fundacja im. Marka Włodarczyka oraz Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy.