Drzyzga: Mecz niewykorzystanej szansy

- To mecz niewykorzystanych szans. Dawno nie widziałem Tak słabo grających Chinek - powiedział Sport.pl po przegranym meczu siatkarek były siatkarz, a aktualnie komentator Wojciech Drzyzga. Polskie siatkarki przegrały z Chinkami 3:1 (22:25, 25:15, 25:20, 25:22).
Blog Przemysława Iwańczyka: Dlaczego Polki przegrały z Chinkami? »

Wojciech Drzyzga

Był to mecz niewykorzystanych szans. Tak niedokładnie grających Chinek dawno już nie widziałem. Warto zaznaczyć, że to one były faworytkami, a my przestępowaliśmy do meczu jako drużyna atakująca.

Można chyba powiedzieć, że sztab szkoleniowy popełnił kilka błędów. Należało zmienić, choć na chwilę, Małgorzatę Glinkę, która atakowała na niskim procencie skuteczności. Mieliśmy dwie wysokie atakujące, słabo wyglądało natomiast przyjęcie. W ogóle na Chinki Bonitta przygotował bardzo wysoki skład. Mimo to, przegrywaliśmy rywalizację na bloku.

Czwarty set, który mógł być przełomowy wyglądał bardzo równo. Siatkarki pokazały nam w całym meczu kapitalną grę, świetne obrony. Widać było, że Chinki czuły się niepewnie. Najlepszą zawodniczką była zdecydowanie Katarzyna Skowrońska, bez której chyba nie podjęlibyśmy walki w tym spotkaniu.

Podsumowując, to był mecz niewykorzystanej szansy. Myślę, że potencjał jaki tkwi w Polkach, też jeszcze nie został w pełni pokazany. Na dalszą część turnieju przydałaby się jakaś zmiana taktyki. Trzeba przede wszystkim wyeliminować przestoje w grze. Chinki były dziś do ogrania.

Drzyzga: O zwycięstwie siatkarzy zadecydowało doświadczenie »