Amatorzy grają dalej

PIŁKA NOŻNA. Zawodnicy radomskiej Rexony występujący, na co dzień w lidze amatorskiej dość niespodziewanie pokonali A-klasowe Zamłynie Radom i zagrają w drugiej rundzie piłkarskiego Pucharu Polski
W niedzielę na terenie byłego regionu radomskiego odbyło się 13 meczów I rundy Pucharu Polski. W większości przypadków nie zanotowano niespodzianek. Dość długo jednak na taką zanosiło się w lokalnych derbach w Solcu, gdzie miejscowa Wisła dopiero po serii rzutów karnych uległa Powiślance Lipsko. Z pucharem pożegnali się za to dwaj inni przedstawiciele okręgówki. Iłżanka Kazanów przegrała z Gracją Tczów, a Polonia Iłża, która czuła jeszcze w nogach przegrany sobotni sparing z Radomiakiem, uległa po dogrywce Iskrze Janów. Najskuteczniejszym piłkarzem I rundy PP został dwudziestoletni zawodnik Prochu Pionki Mateusz Szczepański, który zdobył dla swojej drużyny cztery gole. Dość emocjonujące były derby Radomia pomiędzy Centrum a Petrusem. - Na nie najlepszym boisku na Godowie oba zespoły przeprowadziły wiele składnych akcji. Jednak to moi podopieczni byli przeważającą stroną w pierwszej części gry. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w drugiej połowie i pożegnaliśmy się z pucharem - stwierdził Piotr Plewiński trener Petrusu. W pozostałych spotkaniach górą byli faworyci.

Oto komplet wyników: Zamłynie Radom - Rexona Radom 1:2 (0:1), Wisła Solec - Powiślanka Lipsko 2:2 (0:0), karne 3:4, Iskra Janów - Polonia Iłża 5:4 po dogrywce 3:3 (3:1), Gracja Tczów - Iłżanka Kazanów 2:0 (0:0), Krępianka Rzeczniów - Proch Pionki 1:11 (1:4), Jodła Jedlnia - KP Stanisławice 5:1 (3:1), Orzeł Gielniów - Oskar Przysucha 1:4 (1:1), Centrum Radom - Petrus Radom 2:1 (1:1), KS Chomentów - Orzeł Wierzbica 2:6 (0:2), LKS Jedlińsk - Akcja I Jastrzębia 1:5 (0:1), Zorza Kowala - Gryfia Mirów 0:1 (0:1), Megawat Świerże Górne - KS Janików/Kozienice 0:2 (0:2), Belweder Mogielnica - KS Promna 5:3 (2:3), KS Janików/Kozienice II - KS Magnuszew 3:0 w.o, goście wycofali się z rozgrywek.

Kolejna runda PP zostanie rozegrana w środę 20 sierpnia.