Adam Skórnicki indywidualnym mistrzem Polski na żużlu

Adam Skórnicki został sensacyjnym indywidualnym mistrzem Polski seniorów. W finałowym turnieju w Lesznie Robert Kościecha z toruńskiego Unibaksu zajął ósme miejsce. Z powodu kontuzji obojczyka z udziału w zawodach musiał zrezygnować Adrian Miedziński.

Tego ostatniego zastąpił rezerwowy Janusz Kołodziej. Przed rozpoczęciem finału wśród faworytów wymieniano reprezentantów miejscowej Unii oraz Tomasza Golloba i Grzegorza Walaska. Wszyscy musieli uznać wyższość Skórnickiego, który w pięciu biegach zdobył komplet 15 punktów. Zawodnik PSŻ Milion Team Poznań imponował startami i bezbłędną jazdą na dystansie. Najpierw nie pozwolił się wyprzedzić Gollobowi, później stoczył zacięty pojedynek z Hampelem. Jako ostatni walczył ze Skórnickim Kościecha, ale również bez powodzenia. Kolejne miejsca na podium zajęli Hampel i Walasek. Siedem punktów w finale zdobył jedyny zawodnik Unibaksu Kościecha. Ten wynik mógł być jeszcze lepszy, ale w pierwszym biegu tuż po starcie toruńskiemu żużlowcowi zdefektował motocykl. Ostatecznie Kościecha musiał zadowolić się ósmą pozycją.

Wyniki finału 1. Adam Skórnicki (PSŻ Milion Team Poznań) 15 (3, 3, 3, 3, 3), 2. Jarosław Hampel (Unia Leszno) 13 (2, 3, 3, 2, 3), 3. Grzegorz Walasek (ZKŻ Kronopol Zielona Góra) 12 (2, 2, 3, 3, 2), 4. Tomasz Gollob (Caelum Stal Gorzów) 11 (3, 2, 1, 3, 2), 5. Damian Baliński (Unia Leszno) 9 (w, 3, 2, 3, 1), 6. Krzysztof Kasprzak (Unia Leszno) 8 (3, 1, 1, 1, 2), 7. Piotr Protasiewicz (ZKŻ Kronopol Zielona Góra) 7 (0, 1, 3, 2, 1), 8. Robert Kościecha (Unibax Toruń) 7 (d, 1, 2, 2, 2), 9. Tomasz Jędrzejak (Atlas Wrocław) 6 (0, 0, 1, 2, 3), 10. Sebastian Ułamek (Złomrex/Włókniarz Częstochowa) 6 (2, u, 2, 1, 1), 11. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) 6 (1, 2, 2, w, 1), 12. Rune Holta (Caelum Stal Gorzów) 4 (3, 1, 0, u, -), 13. Dawid Stachyra (Marma Polskie Folie Rzeszów) 4 (1, 3), 14. Adrian Gomólski (Intar Lazur Ostrów) 3 (0, 3, 0, 0, 0), 15. Michał Szczepaniak (Złomrex/Włókniarz Częstochowa) 3 (2, 0, 1, 0, 0), 16. Sławomir Drabik (Unia Tarnów) 3 (1, 2, 0, d, w), 17. Krzysztof Jabłoński (Lotos Gdańsk) 2 (1, 0, 0, 1, 0)