Maciejewski: Remis na własne życzenie

Piłkarze Stali Poniatowa zremisowali w niedzielę w Iławie z Jeziorakiem 1:1. Zespół Marka Maciejewskiego przerwał tym samym passę trzech porażek z rzędu.

Przed meczem w Iławie pomiędzy Jeziorakiem a poniatowską Stalą ciężko było jednoznacznie wskazać faworyta, choć szkoleniowiec zespołu z Lubelszczyzny Marek Maciejewski zapowiadał walkę o zwycięstwo. Drużyna Stali liczyła na zakończenie fatalnej passy trzech kolejno przegranych spotkań i pierwsze punkty w nowym sezonie.

Już po kilkunastu minutach poniatowianie objęli prowadzenie za sprawą Bartłomieja Mazurka, który pokonał bramkarza gospodarzy strzałem głową po dograniu od Marcina Nowaka. Stal szybko oddała inicjatywę. Znakomitych okazji do wyrównania nie wykorzystali jednak Wojciech Figurski i Bartosz Dobroński.

Po zmianie stron wciąż atakowali piłkarze Jezioraka. Ich wysiłki przyniosły wymierny efekt w 71. minucie gry. Przemysław Roszkowski po zamieszaniu podbramkowym i błędzie obrońców Stali pokonał Kamila Styżeja. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Poniatowianie po czwartej kolejce spadli na ostatnie miejsce II-ligowej tabeli. W następnej kolejce zespół Stali zmierzy się z nowym liderem Startem Otwock. Ze względu na remont stadionu w Poniatowej mecz odbędzie się w Łęcznej.

- Do Iławy jechaliśmy po zwycięstwo. Ten mecz nie był porywającym widowiskiem. Do 20 minuty graliśmy przyzwoicie, później dominowali gospodarze. Nie rozumiem, jak mogło do tego dojść. Zremisowaliśmy na własne życzenie. Jestem rozżalony z powodu tego rezultatu - podsumował spotkanie trener Stali.