III liga piłkarska: poradziła sobie tylko młodzież Korony

Rezerwy kieleckiej Korony uratowały honor Świętokrzyskiego w starciach z Małopolską. Klęski spadkowiczów - Naprzodu Jędrzejów i Wiernej Małogoszcz.

- Przegraliśmy za wysoko. W pierwszej połowie podarowaliśmy rywalom trzy bramki, popełniliśmy proste błędy. Po czerwonej kartce dla Piotra Pawłowskiego [faul taktyczny w 54. minucie - przyp. red.] rywalom grało się już łatwiej - tłumaczył porażkę aż 2:6 Piotr Gil, trener Wiernej. Goście mieli też sporo pretensji do pracy sędziego. - Dostaliśmy dwa dziwne karne... Poza tym tuż po przerwie należała nam się ewidentna jedenastka za faul na Marku Gołąbku - dodał Gil.

Jeszcze większy blamaż Naprzodu Jędrzejów, który u siebie aż 1:5 przegrał z myślenickim Dalinem. - Nie mam pojęcia, co się stało z moją drużyną. W każdym razie dla tych zawodników, którzy myśleli, że to będzie słaba liga, to był zimny prysznic - stwierdził Robert Stachurski, szkoleniowiec jędrzejowian.

Nie zawiodły tylko rezerwy Korony, pewnie wygrywając w Gorlicach. - Dyktowaliśmy warunki gry. Mogliśmy wygrać pewniej, gdyby nie rozluźnienie po zdobytej szybko bramce - uważa Damian Chrzanowski, pomocnik Korony.

Wyniki 1. kolejki:

Hutnik Kraków - Granat Skarżysko 2:0 (1:0): Jastrząb (40.-sam.), Suchan (90.);

Puszcza Niepołomice - Wierna Małogoszcz 6:2 (3:2): Kusia dwie (10., 20.), Kmak (30.), Dutka (55. karny), Morawski (61.), Kubiak (71. karny) - Kowalski dwie (12., 36.);

Glinik Gorlice - Korona II Kielce 2:4 (2:2): Skowroński dwie (13., 16.) - Fundakowski dwie (47., 73.), Kal (2.), Kasztelan (41.),

LKS Nieciecza - Czarni Połaniec 1:0 (0:0): Wójcik (61.);

Neptun Końskie - Lubrzanka Kajetanów 1:1 (0:0): Stolarczyk (69.) - K. Bracha (52.);

Naprzód Jędrzejów - Dalin Myślenice 1:5 (0:3): Fryc (47.) - Górecki (2.), K. Gajda (25. samobójcza), Drobny (37.), Antas (48.), Marchiński (80.);

Orlicz Suchedniów - Garbarnia Kraków 1:1 (1:1): Kozera (36.) - Przeniosło (16.);

Pogoń Staszów - Unia Tarnów 1:2 (1:1): Krakowiak (32.) - Bartkowski (43.), Hajduk (75.).