Zwycięstwa rzeszowskich trzecioligowców

Piłkarze Resovii w inauguracyjnym meczu w III lidze pokonali Stal Mielec 6:0, a Stal Kwarcsystem Rzeszów wygrała na wyjeździe ze Stalą Kraśnik 3:1. Izolator Boguchwała zremisował z Górnikiem II Łęczna 2:2.

Resoviacy pewnie pokonali mielczan, którzy zupełnie nie radzili sobie z bardziej doświadczonymi rywalami. Szybko stracili dwie bramki, a kolejne trafienia były tylko kwestią czasu. Stalowcy zaczęli dopiero grać lepiej w końcówce, mimo że w 71. minucie stracili Piotra Mrozińskiego, który otrzymał drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę.

Bramki: Wiktor (12., 21.), Piątkowski (37.), Walaszczyk (40.), Mazurkiewicz (42.), Kozubek (88.)

Resovia: Król - Kozubek, Baran, Kusiak, Pydych - Piątkowski (46. Grabowski), Walaszczyk, Madeja, Oślizło (75. Fryc) - Mazurkiewicz (63. Danielak), Wiktor (65. Adamczyk Ż).

Stal Mielec: Ćwiczak - Podstolak, Czarny, Gorzelany (43. Mroziński Ż Ż CZ), Faka - Jędryka, Szymański (68. Bajorek), Popielarz, Sekuła - Pruchnik (80. Korzępa), Ryguła (62. Sedlaczek Ż).

Boguchwalanie w swoim pierwszym meczu w III lidze dwukrotnie przegrywali z Górnikiem i dwukrotnie udało im się wyrównać. Remis 2:2 i punkt podopiecznym trenera Grzegorza Opalińskiego dała bramka zdobyta przez Macieja Poradę na dwie minuty przed końcem spotkania.

Bramki: Płonka (56.), Porada (88.) - Krakiewicz (7., 61.)

Izolator: Kwaśny - Burak, Iwanowski, Woźniak - Karwat (80. Szpond), Cupryś (76. Skiba), Kuter, Domin - Brocki (59. Kawa), Płonka (71. Porada).

Górnik: Witkowski - Kosiec, Jankowski, Klajda, Jędrzejuk Ż, Bodziak, Wójcik (80. Pawelec), Flis (66. Wasil), Michalak (46. Zielony), Krakiewicz (71. Klimkiewicz), Gozdek.

Rzeszowska Stal mecz w Kraśniku rozstrzygnęła dopiero po przerwie za sprawą wprowadzonego na boisko Emanuela Udoudo. Nigeryjczyk w 49. i 58. minucie zdobył dla rzeszowian dwie bramki. Kilka minut po drugim trafieniu bramkę z karnego strzelił także Wojciech Reiman i jasne się stało, że trzy punkty pojadą do Rzeszowa.

Bramki: Iracki (68.) - Udoudo (49., 58.), Reiman (63. - k.)

Stal Rz.: Nalepa - Solecki Ż, Duda, Kloc, Hus - Kosiba (80. Bereś), Reiman (88. Wójcik), Szwed Ż, Sikorski (46. Tyrawski) - D. Jędryas (46. Udoudo), Gryboś.

W pozostałych meczach 1. kolejki:

Orlęta Łuków - Wisłoka Dębica 2:0, Orlęta Radzyń Podlaski - Orzeł Przeworsk 3:1, Karpaty Krosno - Avia Świdnik 1:2, Tomasovia Tomaszów Lubelski - Łada Biłgoraj 1:0, Unia Nowa Sarzyna - Spartakus Szarowola - mecz się nie odbył - goście przyjechali bez ważnych kart zdrowia).